mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski

Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski

Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej swoi patronatem objął jubileuszową edycję Lotos Rajdu Polski. Tegoroczna eliminacja rozegrana zostanie po raz 70.

Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski
„Mam przyjemność poinformować Pana Prezesa, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do Państwa prośby i przyjął zaproszenie do objęcia honorowego patronatu nad tegorocznym, siedemdziesiątym Rajdem Polski – jednym z najstarszych rajdów samochodowych na świecie i największą w Polsce sportową imprezą samochodową. Życzę Panu Prezesowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Rajdu pomyślnego przebiegu tego prestiżowego sportowego wydarzenia”. Te słowa Sławomir Rybicki, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP w liście skierował do prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego.

"Patronat Prezydenta nad jubileuszową edycją naszego rajdu to dla nas wielkie wyróżnienie. To także potwierdzenie szczególnej pozycji rajdu w kalendarzu sportowych, nie tylko motoryzacyjnych imprez w naszym kraju. Cenimy sobie bardzo ten dowód uznania dla pracy wszystkich organizatorów rajdu. Patronat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej nad rajdem stanowi potwierdzenie dla naszych działań dotyczących przyszłości polskiego klasyka
", powiedział Andrzej Witkowski, prezes PZM.

W 2010 roku Bronisław Komorowski odwiedził Rajd Polski. Wtedy jako Marszałek Sejmu miał okazję obserwować nie tylko zmagania na trasie jednego z odcinków specjalnych, ale i pracę mechaników oraz miał okazję porozmawiać z zawodnikami osobiście. Zapewne największym przeżyciem była przejażdżka na prawym fotelu na trasie superoesu Toru Mikołajki.
Tematy w artykule: Rajd Polski prezydent

Podobne wiadomości:

90 lat samochodów Skody w służbie prezydenta

90 lat samochodów Skody w służbie prezydenta

Aktualności 2016-05-24

Gwiazdy w rajdówkach walczyły o zdrowie

auto motor i sport 0000-00-00

Znani rajdowcy wspierali aktorki i celebrytki podczas Rajdu Polski Kobiet. Odcinki specjalne przeplatane były z badaniami profilaktycznymi

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.