mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski

Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski

Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej swoi patronatem objął jubileuszową edycję Lotos Rajdu Polski. Tegoroczna eliminacja rozegrana zostanie po raz 70.

Prezydent RP objął patronatem 70. Rajd Polski
„Mam przyjemność poinformować Pana Prezesa, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do Państwa prośby i przyjął zaproszenie do objęcia honorowego patronatu nad tegorocznym, siedemdziesiątym Rajdem Polski – jednym z najstarszych rajdów samochodowych na świecie i największą w Polsce sportową imprezą samochodową. Życzę Panu Prezesowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Rajdu pomyślnego przebiegu tego prestiżowego sportowego wydarzenia”. Te słowa Sławomir Rybicki, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP w liście skierował do prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego.

"Patronat Prezydenta nad jubileuszową edycją naszego rajdu to dla nas wielkie wyróżnienie. To także potwierdzenie szczególnej pozycji rajdu w kalendarzu sportowych, nie tylko motoryzacyjnych imprez w naszym kraju. Cenimy sobie bardzo ten dowód uznania dla pracy wszystkich organizatorów rajdu. Patronat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej nad rajdem stanowi potwierdzenie dla naszych działań dotyczących przyszłości polskiego klasyka
", powiedział Andrzej Witkowski, prezes PZM.

W 2010 roku Bronisław Komorowski odwiedził Rajd Polski. Wtedy jako Marszałek Sejmu miał okazję obserwować nie tylko zmagania na trasie jednego z odcinków specjalnych, ale i pracę mechaników oraz miał okazję porozmawiać z zawodnikami osobiście. Zapewne największym przeżyciem była przejażdżka na prawym fotelu na trasie superoesu Toru Mikołajki.
Tematy w artykule: Rajd Polski prezydent

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

90 lat samochodów Skody w służbie prezydenta

90 lat samochodów Skody w służbie prezydenta

Aktualności 2016-05-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna największą inwestycję na terenie Polski. W dolnośląskim Jaworze powstanie fabryka Mercedesa, w której będą powstawać czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.