mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius Plug-in na testach

Prius Plug-in na testach

Z końcem kwietnia rozpoczął się, zakrojony na szeroką skalę, program testów doładowywanej z gniazdka Toyoty Prius (typu Plug-in). Na drogi wyjedzie 100 takich aut.

Prius Plug-in na testach
W programie, poza Toyotą, udział biorą także władze miasta Strasburga oraz francuska firma energetyczne EDF. Specjalnie na potrzeby tego projektu stworzona została odpowiednia infrastruktura umożliwiająca zewnętrzne ładowanie akumulatorów (ponad 150 takich punktów w domach użytkowników, na prywatnych i firmowych parkingach, parkingach publicznych oraz przy drogach). Priusy Plug-in będą użytkowane przez partnerów publicznych oraz prywatnych w samym Strasburgu i jego regionie.

Projekt jest częścią ogólnoświatowego programu Toyoty dotyczącego 600 Priusów Plug-in udostępnionych w Japonii, USA, Kanadzie i Australii. Głównym celem jest dalszy rozwój technologii i użytkowania pojazdów hybrydowych. Pojedyncze prezentacje z wykorzystaniem poprzedniej generacji prototypowych Priusów 2 Plug-in oraz infrastruktury EDF miały miejsce we Francji już jesienią 2007 r.

Prius typu Plug-in korzysta z technologii pełnej hybrydy rozwijając ją o możliwość zewnętrznego ładowania akumulatorów poprzez standardową wtyczkę elektryczną. Technologia ta jest optymalna na krótkie dystanse (do 20 km), kiedy pracuje wyłącznie silnik elektryczny zapewniając zerową emisją dwutlenku węgla i niski poziom hałasu. Na dłuższe trasy (powyżej 20 km), Plug-in przechodzi w tryb pracy klasycznej pełnej hybrydy. W ten sposób stajemy się niezależni od zewnętrznych stacji ładujących mając do dyspozycji  nadal bardzo niskie zużycie paliwa dzięki systemowi hybrydowemu (średnio 3,9 l/100 km i zasięg na jednym baku około 1.500 km). Trzecia generacja Toyoty Prius Plug-in korzysta z baterii litowo-jonowych i emituje jedynie 59 g CO2/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

~Toya 2010-05-06

Wszyscy pokazuja samochody elektryczne a JEDYNIE TOYOTA jezdzi po miescie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.