mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius Plug-in na testach

Prius Plug-in na testach

Z końcem kwietnia rozpoczął się, zakrojony na szeroką skalę, program testów doładowywanej z gniazdka Toyoty Prius (typu Plug-in). Na drogi wyjedzie 100 takich aut.

Prius Plug-in na testach
W programie, poza Toyotą, udział biorą także władze miasta Strasburga oraz francuska firma energetyczne EDF. Specjalnie na potrzeby tego projektu stworzona została odpowiednia infrastruktura umożliwiająca zewnętrzne ładowanie akumulatorów (ponad 150 takich punktów w domach użytkowników, na prywatnych i firmowych parkingach, parkingach publicznych oraz przy drogach). Priusy Plug-in będą użytkowane przez partnerów publicznych oraz prywatnych w samym Strasburgu i jego regionie.

Projekt jest częścią ogólnoświatowego programu Toyoty dotyczącego 600 Priusów Plug-in udostępnionych w Japonii, USA, Kanadzie i Australii. Głównym celem jest dalszy rozwój technologii i użytkowania pojazdów hybrydowych. Pojedyncze prezentacje z wykorzystaniem poprzedniej generacji prototypowych Priusów 2 Plug-in oraz infrastruktury EDF miały miejsce we Francji już jesienią 2007 r.

Prius typu Plug-in korzysta z technologii pełnej hybrydy rozwijając ją o możliwość zewnętrznego ładowania akumulatorów poprzez standardową wtyczkę elektryczną. Technologia ta jest optymalna na krótkie dystanse (do 20 km), kiedy pracuje wyłącznie silnik elektryczny zapewniając zerową emisją dwutlenku węgla i niski poziom hałasu. Na dłuższe trasy (powyżej 20 km), Plug-in przechodzi w tryb pracy klasycznej pełnej hybrydy. W ten sposób stajemy się niezależni od zewnętrznych stacji ładujących mając do dyspozycji  nadal bardzo niskie zużycie paliwa dzięki systemowi hybrydowemu (średnio 3,9 l/100 km i zasięg na jednym baku około 1.500 km). Trzecia generacja Toyoty Prius Plug-in korzysta z baterii litowo-jonowych i emituje jedynie 59 g CO2/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~Toya 2010-05-06

Wszyscy pokazuja samochody elektryczne a JEDYNIE TOYOTA jezdzi po miescie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech