mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius kolejną marką Toyoty?

Prius kolejną marką Toyoty?

Według doniesień "Automobile Magazine" Toyota zamierza stworzyć nową markę na podobieństwo Sciona czy Lexusa. Jej nazwa będzie brzmieć tak samo jak sztandarowy model japończyków o napędzie hybrydowym, Prius.

Prius kolejną marką Toyoty?

Najprawdopodobniej do 2011 roku nowe hybrydy japońskiej marki nie będą już  sprzedawane pod logiem Toyoty. Zamiast tego na ich nadwoziach pojawi się nazwa Prius.

Linia samochodów marki Prius będzie się wyraźnie różnić od swoich odpowiedników występujących pod tradycyjnym logiem Toyoty. Przede wszystkim pod względem materiałów wykończeniowych oraz jednostek napędowych. Zestawienie modeli tworzonej właśnie marki będzie się składać z samochodów, które wstępnie zostały nazwane Prius A, Prius B oraz Prius C. Będą to modele o wielkościach porównywalnych np. do modelu Yaris i Camry. Premiera najmniejszego auta planowana jest na 2009 rok, natomiast ostatnie z nich zadebiutuje w 2011 roku.

Wygląd pojazdów hybrydowych marki Prius nie będzie już tak bardzo kontrowersyjny jak to miało miejsce dotąd. Producent będzie jednak szukać rozwiązań, które pozwolą zmaksymalizować miejsce we wnętrzu auta, zmniejszając przy okazji wielkość akumulatorów wspomagających układ napędowy.

Dowiedz się więcej na temat marki Toyota

Czytaj także:

Toyota Prius najoszczędniejsza (2007-05-16)

Tańsza hybryda Hondy (2007-05-14)

Toyota europejską marką (2007-05-08)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius

Podobne wiadomości:

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie

Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie

Aktualności 2016-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda 1200 - szlachetny sedan
Skoda 1200 - szlachetny sedan
Skoda 1200 miała rozbudować ofertę marki i dostarczyć Czechosłowacji nowoczesnego i ekonomicznego pojazdu, który zaspokoi potrzeby urzędów i przedsiębiorstw państwowych, a także różnych branż wchodzących w skład socjalistycznej gospodarki.