mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius made in China

Prius made in China

We współpracy z FAW, japoński koncern pracuje nad zwiększeniem mocy produkcyjnych swojego hybrydowego modelu.

Prius made in China

Jeszcze przed końcem tego roku ma rozpocząć się montaż Toyoty Prius w Changchun w prowincji Jilin, w Chinach. Wspólnie z China FAW Group Corporation Toyota planuje wprowadzić swój ekologiczny samochód na tamtejszy rynek, co da jej pozycje niekwestionowanego lidera w ciągle rosnącym, tamtejszym sektorze motoryzacyjnym.

Szczegóły dotyczące poziomu planowanej produkcji, cen na lokalnym rynku oraz specyfikacji mają zostać przedstawione w momencie debiutu auta w salonach. Narazie, podczas czwartych Międzynarodowych Targów Samochodowych w Changchun (International Auto Expo-Changchun Motor Show), Toyota nie tylko zapowiada nowy etap historii Priusa, ale i prezentuje 10 swoich samochodów.

Pokazany został między innymi model Reiz (produkcja rusza w Chinach jesienią) oraz produkowane lokalnie Crown, Corolla, Vios i Land Cruiser. Luksusowego Lexusa reprezentują  LS430 i RX300. Dodatkowo oprócz modeli produkcyjnych wystawiony będzie bolid Toyoty F1 i pojazd osobisty i-unit ("personal mobility").


Więcej informacji o Toyocie Prius:

Kosmetyczne zmiany Priusa

Prius bije rekordy prędkości

Ćwierć milona sprzedanych Priusów

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando