mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius made in China

Prius made in China

We współpracy z FAW, japoński koncern pracuje nad zwiększeniem mocy produkcyjnych swojego hybrydowego modelu.

Prius made in China

Jeszcze przed końcem tego roku ma rozpocząć się montaż Toyoty Prius w Changchun w prowincji Jilin, w Chinach. Wspólnie z China FAW Group Corporation Toyota planuje wprowadzić swój ekologiczny samochód na tamtejszy rynek, co da jej pozycje niekwestionowanego lidera w ciągle rosnącym, tamtejszym sektorze motoryzacyjnym.

Szczegóły dotyczące poziomu planowanej produkcji, cen na lokalnym rynku oraz specyfikacji mają zostać przedstawione w momencie debiutu auta w salonach. Narazie, podczas czwartych Międzynarodowych Targów Samochodowych w Changchun (International Auto Expo-Changchun Motor Show), Toyota nie tylko zapowiada nowy etap historii Priusa, ale i prezentuje 10 swoich samochodów.

Pokazany został między innymi model Reiz (produkcja rusza w Chinach jesienią) oraz produkowane lokalnie Crown, Corolla, Vios i Land Cruiser. Luksusowego Lexusa reprezentują  LS430 i RX300. Dodatkowo oprócz modeli produkcyjnych wystawiony będzie bolid Toyoty F1 i pojazd osobisty i-unit ("personal mobility").


Więcej informacji o Toyocie Prius:

Kosmetyczne zmiany Priusa

Prius bije rekordy prędkości

Ćwierć milona sprzedanych Priusów

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.