mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius zdobywa kolejny szczyt

Prius zdobywa kolejny szczyt

Po przekroczeniu niedawno granicy dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, tym razem Toyota Prius osiągnęła kolejny ważny punkt w swojej historii rynkowej. Na rynku amerykańskim sprzedano już milion sztuk tej hybrydy.

Prius zdobywa kolejny szczyt
To trzeci z ważnych kamieni milowych osiągniętych przez Priusa w ostatnich kilku miesiącach. W październiku 2010 r. łączna sprzedaż tego hybrydowego modelu na świecie przekroczyła liczbę 2 milionów sztuk. W całym 2010 roku Prius pobił rekord najlepiej sprzedającego się samochodu w historii japońskiego rynku motoryzacyjnego. Z wynikiem 315.669 sprzedanych sztuk pobił dotychczasowy rekord sprzedaży pojedynczego modelu w Japonii, który należał do Toyoty Corolli (300.000 sztuk sprzedanych w 1990 roku). Przekroczona granica miliona sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych potwierdza dobitnie, że to właśnie ten rynek jest najważniejszy dla tej najpopularniejszej hybrydy na świecie.

W międzyczasie, w lutym br., łączna sprzedaż wszystkich hybrydowych modeli Toyoty przekroczyła granicę 3 milionów sztuk.

Na dzisiaj globalna sprzedaż Toyoty Prius wynosi już ponad 2,1 miliona sztuk, z czego na Europę przypada ponad 200 tys. samochodów. Dzięki tej popularności, na całym świecie hasło "pojazd hybrydowy" kojarzone jest właśnie przede wszystkim z Priusem i Toyotą.

Dlatego też rodzina samochodów hybrydowych Toyoty będzie systematycznie rozwijana w najbliższych latach. Obok dostępnych już teraz Aurisa HSD i Priusa trzeciej generacji, już w 2012 także na polskim rynku zadebiutują trzy zupełnie nowe modele hybrydowe. Prius+ to pierwszy na świecie 7-miejscowy samochód hybrydowy, z kolei Prius Plug In będzie umożliwiał ładowanie baterii ze zwykłego gniazdka. I wreszcie Toyota Yaris HSD, która będzie pierwszym na świecie samochodem hybrydowym w segmencie B.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~gr 2011-04-07

Yaris nie bedzie pierwszym samochodem hybrydowym segmentu B. Honda Jazz jest juz w sprzedazy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.