mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prius zdobywa kolejny szczyt

Prius zdobywa kolejny szczyt

Po przekroczeniu niedawno granicy dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, tym razem Toyota Prius osiągnęła kolejny ważny punkt w swojej historii rynkowej. Na rynku amerykańskim sprzedano już milion sztuk tej hybrydy.

Prius zdobywa kolejny szczyt
To trzeci z ważnych kamieni milowych osiągniętych przez Priusa w ostatnich kilku miesiącach. W październiku 2010 r. łączna sprzedaż tego hybrydowego modelu na świecie przekroczyła liczbę 2 milionów sztuk. W całym 2010 roku Prius pobił rekord najlepiej sprzedającego się samochodu w historii japońskiego rynku motoryzacyjnego. Z wynikiem 315.669 sprzedanych sztuk pobił dotychczasowy rekord sprzedaży pojedynczego modelu w Japonii, który należał do Toyoty Corolli (300.000 sztuk sprzedanych w 1990 roku). Przekroczona granica miliona sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych potwierdza dobitnie, że to właśnie ten rynek jest najważniejszy dla tej najpopularniejszej hybrydy na świecie.

W międzyczasie, w lutym br., łączna sprzedaż wszystkich hybrydowych modeli Toyoty przekroczyła granicę 3 milionów sztuk.

Na dzisiaj globalna sprzedaż Toyoty Prius wynosi już ponad 2,1 miliona sztuk, z czego na Europę przypada ponad 200 tys. samochodów. Dzięki tej popularności, na całym świecie hasło "pojazd hybrydowy" kojarzone jest właśnie przede wszystkim z Priusem i Toyotą.

Dlatego też rodzina samochodów hybrydowych Toyoty będzie systematycznie rozwijana w najbliższych latach. Obok dostępnych już teraz Aurisa HSD i Priusa trzeciej generacji, już w 2012 także na polskim rynku zadebiutują trzy zupełnie nowe modele hybrydowe. Prius+ to pierwszy na świecie 7-miejscowy samochód hybrydowy, z kolei Prius Plug In będzie umożliwiał ładowanie baterii ze zwykłego gniazdka. I wreszcie Toyota Yaris HSD, która będzie pierwszym na świecie samochodem hybrydowym w segmencie B.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~gr 2011-04-07

Yaris nie bedzie pierwszym samochodem hybrydowym segmentu B. Honda Jazz jest juz w sprzedazy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman