mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Problemy Hondy

Problemy Hondy

Po problemach Toyoty ze swoimi modelami tym razem to Honda będzie zmuszona przeprowadzić akcję serwisową na rynku amerykańskim. Do kontroli zostanie wezwanych ponad 400 tys. właścicieli aut.

Problemy Hondy
Wadliwym elementem okazuje się być pedał hamulca, który w niektórych przypadkach działa zbyt lekko, a niekiedy musi być dociśnięty niemal do samej podłogi, by auto zaczęło hamować. Powyższa usterka, jak dotąd, została zdiagnozowana w dwóch modelach Hondy z roczników modelowych 2007-2008 - minivanie Odyssey oraz SUV-ie Element. W przypadku tego pierwszego modelu do serwisu zawita 344 tys. pojazdów, w przypadku modelu Element - ok. 68 tys. aut.

Przyczyną usterki jest najprawdopodobniej dostające się do mechanizmu kontrolującego hamowanie powietrze. O ile jednorazowa ilość powietrza nie stanowi zagrożenia dla układu hamowania, to już po upływie miesięcy czy nawet lat mogą wystąpić problemy. Dlatego też Honda postanowiła wezwać do swoich serwisów wszystkie sprzedane w tym okresie pojazdy i dokonać sprawdzenia układu hamulcowego.

Według uzyskanych informacji wadliwy pedał hamulca był już przyczyną kilku wypadków, w których brały udział dwa wyżej wymienione modele Hondy.

Jeśli wada hamulca nie przeniesie się na inne modele, akcja serwisowa ominie kontynent europejski. Oba modele nie są bowiem sprzedawane w Europie. Problemy mogą mieć jedynie te osoby, które na własną rękę sprowadziły bądź też kupiły sprowadzone zza Oceanu model Odyssey lub Element.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

~SeatLeonCupraR 2010-03-18

Nie wiesz co piszesz...jeżeli faktycznie pojawiłaby się taka sytuacja, to na pewno właściciel Volkswagena nie dostałby jakiegoś, jak ty to powiedziałeś, zaproszenia na darmowy przegląd, tylko otrzymałby informację o usterce i niezwłoczne pojawienie się w warsztacie, bo przecież taka usterka zagraża zdrowiu a nawet życiu. A jak na razie nie słychać pogłosek o poważnej usterce z koncernu VW...

~cre 2010-03-17

zaraz odezwa sie fani foldzwagenow i beda ciagneli swe smuty sprzed 50 lat ze ich szmelc jest niezawodny. tylko ciekawi mnie dlaczegoakcje serwisowe vw sa wyciszane ? czyli nie informuje sie UOKIK tylko wysyla sie listowne zaproszenie do wlasciciela pojazdu w celu "darmowego przegladu" badz jakas inna bajka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.