mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Problemy Lotusa

Problemy Lotusa

Lotus musi zwiększyć działania aby poprawić sprzedaż swoich samochodów w ciągu najbliższych miesięcy. Dlaczego? Ponieważ firma "nie sprzedaje wystarczającej ilości aut" powiedział jeden z doradców firmy.

Problemy Lotusa
"Marka jest bardzo dobrze znana, ale jej produkty nie" powiedział Karl-Heinz Kalbfell, były dyrektor w koncernie BMW, który w zeszłym roku przeszedł do Lotusa. "Skupiamy się na nowej gamie samochodów, ale musimy sprzedać teraz więcej aut" dodał Kalbfell. W wielkiej Brytanii zarejestrowano 272 samochody marki Lotus w przeciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2011 roku. Niestety jest to spadek porównaniu do 358 sprzedanych aut w analogicznym okresie w zeszłym roku.

"Mamy wspaniałe samochody w naszej gamie, jak np Evora. Wiele koncernów chciało by mieć taki model jak Evora w swojej gamie. Teraz trzeba to przełożyć na listę kupujących" powiedział Kalbfell. Lotus pokłada duże nadzieję w modelu Evora GTE, który ma rozgrzać apetyt klientów przed pojawieniem się w przyszłym roku modelu Espirit. "355 KM i waga 1080kg, kto inny może dostarczyć tak gorący model za taką cenę," skomentował Kalbfell. Cena jaką trzeba zapłacić za model Evora GTE to ok. 120 tys. funtów.

Lotus ma ciekawą wizję na przyszłość wprowadzając sukcesywnie nowe modele do sprzedaży. Spadająca sprzedaż Lotusa może jednak trochę pokrzyżować plany brytyjskiej marki.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Evora Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Lotus Evora

Podobne wiadomości:

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Premiery 2015-03-05

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.