mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Problemy z ładowaniem w Lancerach

Problemy z ładowaniem w Lancerach

Tym razem do serwisów zaproszeni zostaną właściciele Mitsubishi Lancerów, zarówno w wersji sedan, jak i Sportback. A wszystko przez możliwą usterkę alternatora.

Problemy z ładowaniem w Lancerach
MMC Car Poland, oficjalny importer aut marki Mitsubishi na polskim rynku, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modeli Mitsubishi Lancer Sedan i Lancer Sportback (CY9 / CX9), z roku modelowego 2011, wyprodukowanych na rynek europejski, mogą wystąpić usterki. Na skutek nieprawidłowego dokręcenia i nieodpowiedniego dopasowania powierzchni kołnierza koła pasowego alternatora, powierzchnia styku koła pasowego może się odkształcić poprzez napięcie pasa napędowego alternatora. Może spowodować to poluzowanie koła pasowego alternatora, a w najgorszym przypadku skutkować jego zsunięciem się z alternatora i utratą ładowania w pojeździe. W przypadku wystąpienia ww. usterki, użytkownik usłyszy niestandardowe dźwięki z komory silnikowej a na zestawie wskaźników zaświeci się kontrolka ładowania akumulatora.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 93 egzemplarze obu wersji nadwoziowych Lancera.

Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu usunięcia ewentualnej usterki (wymiana wadliwego alternatora na nowy zmodyfikowany alternator). Pozostali właściciele samochodów Lancerów, objętych przedmiotową kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego Mitsubishi.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.