mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Problemy z wahaczami w Jeepach Liberty

Problemy z wahaczami w Jeepach Liberty

Właściciele Jeepów Liberty, na europejskim rynku oferowanych jako Cherokee, będą musieli stawić się w autoryzowanych serwisach amerykańskiej marki. Powodem problemy z zawieszeniem, a dokładnie wahaczem.

Problemy z wahaczami w Jeepach Liberty
Fiat Auto Poland z siedzibą w Bielsku-Białej, który obecnie jest oficjalnym przedstawicielem aut marki Jeep na polskim rynku, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Jeep Liberty (KJ), wyprodukowanych w latach 2004-2005 w Stanach Zjednoczonych, dolne wahacze tylnego zawieszenia mogą korodować i pękać. Pęknięty dolny wahacz zawieszenia tylnego może w konsekwencji spowodować utratę kontroli nad samochodem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych są 297 samochodów modelu Jeep Liberty KJ.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowanych partnerów indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Citroen DS4, Jeep Grand Cherokee, Kia...

auto motor i sport 0000-00-00

Crossovery mają wzięcie. "Nasz klient nasz per pan". To stare chińskie przysłowie najlepiej oddaje prawa rynku. A klient jak kilkanaście lat temu pokochał SUV-y i crossovery, tak do dziś nie przestaje ich uwielbiać. Oto próbka tego, co na rynku - w postaci Citroëna DS4, Jeepa Grand Cherokee, Kii Sportage, Subaru Outbacka i Suzuki SX4. Nasze porównanie obejmuje dane techniczne (cena, spalanie), zawiera też opinie na temat tych modeli

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

~MarekJ 2012-05-08

Mój ojciec ma Jeepa nie wiem dokładnie jaki model ale starszy więc najprawdopodobniej bez tej usterki, pomijając fakt akcji naprawczej, który oczywiście się chwili to naprawdę mocne samochody - nie przypominam sobie żeby były z nim poważniejsze problemy, a używany jest w terenie i to do pracy.

~Rakowiecki 2012-05-08

No cóż, trzeba przyznać, że JEEP to prestiżowa marka i nie może pozwolić sobie na takie błędy - bardzo ładnie że załatwia się to akcją naprawczą. Choć podejrzewam, że koszt jednej naprawy zamknie się w 500 zł (z dużym zapasem i honorarium mechaników) :)

~Ozbir 2012-05-08

Czytałem, że to problem który może wystąpić przy przebiegu 60 - 100 tyś, mimo to JEEP i FAP zdecydowały się na akcje naprawcze, to się chwali bo inne marki (Renault, Toyota) słyną z nieprzyznawania się do błędów.

~Theo 2012-04-27

Na zdjęciu jest KK a nie KJ. Proponuję zmienić zdjęcie, żeby użytkownicy wiedzieli o jaki samochód chodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.