mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Próbował ukraść... autobus

Próbował ukraść... autobus

Co jakiś czas w naszym kraju dochodzi do bardzo "odważnych" i zuchwałych kradzieży. Tym razem w kronikach policyjnych zapisał się pewien mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z Jasła. W przypływie promili i "ułańskiej fantazji" ukraść autobus należący do PKS-u.

Próbował ukraść... autobus

Około 1.20. 42-letni mężczyzna wyłamał drzwi autobusu zaparkowanego na dworcu PKS w Jaśle. Mężczyzna uruchomił silnik i próbował wyjechać z dworca. Złodziejowi udało się przejechać około 80 metrów. Później napotkał na przeszkodę, która skutecznie go zatrzymała. Było to rondo w rejonie dyspozytorni.

Dodatkowo silnik autobusu zgasł. Sytuację zauważyli strażnicy, którzy natychmiast wezwali Policję. Jeden ze strażników wyciągnął mężczyznę zza kierownicy stojącego pojazdu. Gdy na miejsce przybyli policjanci złodziej próbował ratować się ucieczką. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało był pijany. Miał 2,02 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też uprawnień do kierowania takim pojazdem. 

Czytaj także:

Kolejne Scanie na ulicach Warszawy (2007-10-19)

Super-autobus (2006-10-13)

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców autobusów (2006-08-01)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.