mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prodrive P2: WRC przyszłości

Prodrive P2: WRC przyszłości

Firma Prodrive zajmująca się między innymi budową rajdowych samochodów Subaru Impreza, wkrótce zaprezentuje futurystyczną wersję auta klasy WRC - Prodrive P2.

Prodrive P2: WRC przyszłości

Już niedługo tak właśnie może wyglądać większość rajdowych samochodów. Kompaktowe, sportowe coupe z przodu wygląda bardzo „byczo” i agresywnie dzięki kanciastym reflektorom, nisko umieszczonemu przedniemu zderzakowi i lekko-jajowatemu grillowi w stylu Subaru. Bardzo wyraźne są ściany boczne, a ich lina gustownie łączy się z gwałtownie opadającym tyłem – typowe maniery aut coupe. Z tyłu zamontowano także dyfuzor stabilizujący jazdę oraz dwie rury wydechowe po lewej i prawej stronie.

Dwumiejscowe P2 nie ukrywa swojego rajdowego charakteru. Świadczy o tym także strona techniczna studyjnej „rajdówki”. W aucie zastosowano 2-litrowy „agregat” boxer od Imprezy STi. Również skrzynia biegów pochodzi od Japończyka. Na potrzeby tego modelu inżynierowie Prodrive’u skonstruowali nowy system stabilności ATD oraz mocniej zasysające powietrze, turbo. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji lekkich stopów metali na jeden koń mechaniczny przypada 2,85 kg. Dla porównania w Porsche Cayman S jeden KM musi udźwignąć niecałe 5 kilogramów.

Pierwsze wejście na salony P2 zaliczy w styczniu nadchodzącego roku na międzynarodowych targach Autosport w Birmingham. Na razie Prodrive nie jest zainteresowany seryjną produkcją tego typu modeli, jednak ze wstępnych informacji wiadomo, że auto mogłoby być sprzedawane za cenę około 60 tys. euro.

Czytaj także:

Mitsubishi out! 2005-12-14

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza? 2005-12-01

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza?

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza?

Aktualności 2005-12-01

Mitsubishi out!

Mitsubishi out!

Aktualności 2005-12-14

Komentuj:

~Lipson 2007-10-20

samochod marzen zaje... program na tvn turbo z autem w roli glownej... technologia przyszlosci... szkoda tylko,ze nie ujrzymy go nigdy na ulicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.