mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prodrive P2: WRC przyszłości

Prodrive P2: WRC przyszłości

Firma Prodrive zajmująca się między innymi budową rajdowych samochodów Subaru Impreza, wkrótce zaprezentuje futurystyczną wersję auta klasy WRC - Prodrive P2.

Prodrive P2: WRC przyszłości

Już niedługo tak właśnie może wyglądać większość rajdowych samochodów. Kompaktowe, sportowe coupe z przodu wygląda bardzo „byczo” i agresywnie dzięki kanciastym reflektorom, nisko umieszczonemu przedniemu zderzakowi i lekko-jajowatemu grillowi w stylu Subaru. Bardzo wyraźne są ściany boczne, a ich lina gustownie łączy się z gwałtownie opadającym tyłem – typowe maniery aut coupe. Z tyłu zamontowano także dyfuzor stabilizujący jazdę oraz dwie rury wydechowe po lewej i prawej stronie.

Dwumiejscowe P2 nie ukrywa swojego rajdowego charakteru. Świadczy o tym także strona techniczna studyjnej „rajdówki”. W aucie zastosowano 2-litrowy „agregat” boxer od Imprezy STi. Również skrzynia biegów pochodzi od Japończyka. Na potrzeby tego modelu inżynierowie Prodrive’u skonstruowali nowy system stabilności ATD oraz mocniej zasysające powietrze, turbo. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji lekkich stopów metali na jeden koń mechaniczny przypada 2,85 kg. Dla porównania w Porsche Cayman S jeden KM musi udźwignąć niecałe 5 kilogramów.

Pierwsze wejście na salony P2 zaliczy w styczniu nadchodzącego roku na międzynarodowych targach Autosport w Birmingham. Na razie Prodrive nie jest zainteresowany seryjną produkcją tego typu modeli, jednak ze wstępnych informacji wiadomo, że auto mogłoby być sprzedawane za cenę około 60 tys. euro.

Czytaj także:

Mitsubishi out! 2005-12-14

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza? 2005-12-01

Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru

Podobne wiadomości:

Mitsubishi out!

Mitsubishi out!

Aktualności 2005-12-14

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza?

Nowy Focus WRC: Kandydat na mistrza?

Aktualności 2005-12-01

Komentuj:

~Lipson 2007-10-20

samochod marzen zaje... program na tvn turbo z autem w roli glownej... technologia przyszlosci... szkoda tylko,ze nie ujrzymy go nigdy na ulicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.