mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Trzech producentów opon zainteresowanych jest inwestycjami w Polsce. Łącznie mogą wydać na fabryki w Polsce ponad 800 mln euro - informuje Rzeczpospolita.

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce
W przypadku producentów opon wejście do Polski rozważają koncerny Apollo Tyres, Nokian Tyres i Bridgestone.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych według stanu na początek lipca prowadzi 170 projektów inwestycyjnych z czego aż 27 projektów to inwestycje sektora motoryzacyjnego. Najpopularniejszym sektorem wśród zagranicznych przedsiębiorców obsługiwanych przez PAIiIZ  jest BPO (29 projektów, łączna wartość 40,74 mln euro, planowana liczba miejsc pracy - 9931), sektor motoryzacyjny (27 projektów, ponad 2 mld euro, 10 tysięcy miejsc pracy), maszynowy (15 projektów, 705 mln euro, 3611 miejsc pracy), ICT (10 projektów) oraz chemiczny (9 projektów) i B+R (8 projektów).

Podobne wiadomości:

Konstrukcja superopon – jak dzieło sztuki

auto motor i sport 0000-00-00

W oponach o najwyższych osiągach zauważamy tylko ich niski profil oraz, czasami, "agresywną" rzeźbę bieżnika. Na przykładzie jednej z najszybszych opon świata pokazujemy szczyty czarnej oponiarskiej techniki.

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

marko1 2011-08-03

Ha, tak i nie, ale internet to kopalnia złota. A co do brooowrka czemu nie kiedyś przy okazji.

kiier 2011-08-03

Zakładam się o czteropak dobrego piwa (jakie jest dobre - to wogóle osobna debata) że to raczej nie administrator mojeauto.pl pisze/przekleja/edytuje artykuły. Wygrałem coś?:D

marko1 2011-08-03

Apollo Tyres po 2007 wraca do gry, gdyż nie powiodły się negocjacje u konkurencji zaś Nokian Tyres to największy dystrybutor opon na Polskę, natomiast administratorze Bridgestone już posiada swoje inwestycje oponiarskie w Poznaniu i w Stargardzie. Także trzeba sprawdzić co się przepisuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.