mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Trzech producentów opon zainteresowanych jest inwestycjami w Polsce. Łącznie mogą wydać na fabryki w Polsce ponad 800 mln euro - informuje Rzeczpospolita.

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce
W przypadku producentów opon wejście do Polski rozważają koncerny Apollo Tyres, Nokian Tyres i Bridgestone.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych według stanu na początek lipca prowadzi 170 projektów inwestycyjnych z czego aż 27 projektów to inwestycje sektora motoryzacyjnego. Najpopularniejszym sektorem wśród zagranicznych przedsiębiorców obsługiwanych przez PAIiIZ  jest BPO (29 projektów, łączna wartość 40,74 mln euro, planowana liczba miejsc pracy - 9931), sektor motoryzacyjny (27 projektów, ponad 2 mld euro, 10 tysięcy miejsc pracy), maszynowy (15 projektów, 705 mln euro, 3611 miejsc pracy), ICT (10 projektów) oraz chemiczny (9 projektów) i B+R (8 projektów).

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

marko1 2011-08-03

Ha, tak i nie, ale internet to kopalnia złota. A co do brooowrka czemu nie kiedyś przy okazji.

kiier 2011-08-03

Zakładam się o czteropak dobrego piwa (jakie jest dobre - to wogóle osobna debata) że to raczej nie administrator mojeauto.pl pisze/przekleja/edytuje artykuły. Wygrałem coś?:D

marko1 2011-08-03

Apollo Tyres po 2007 wraca do gry, gdyż nie powiodły się negocjacje u konkurencji zaś Nokian Tyres to największy dystrybutor opon na Polskę, natomiast administratorze Bridgestone już posiada swoje inwestycje oponiarskie w Poznaniu i w Stargardzie. Także trzeba sprawdzić co się przepisuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?