mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce

Trzech producentów opon zainteresowanych jest inwestycjami w Polsce. Łącznie mogą wydać na fabryki w Polsce ponad 800 mln euro - informuje Rzeczpospolita.

Producenci opon zainteresowani inwestycjami w Polsce
W przypadku producentów opon wejście do Polski rozważają koncerny Apollo Tyres, Nokian Tyres i Bridgestone.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych według stanu na początek lipca prowadzi 170 projektów inwestycyjnych z czego aż 27 projektów to inwestycje sektora motoryzacyjnego. Najpopularniejszym sektorem wśród zagranicznych przedsiębiorców obsługiwanych przez PAIiIZ  jest BPO (29 projektów, łączna wartość 40,74 mln euro, planowana liczba miejsc pracy - 9931), sektor motoryzacyjny (27 projektów, ponad 2 mld euro, 10 tysięcy miejsc pracy), maszynowy (15 projektów, 705 mln euro, 3611 miejsc pracy), ICT (10 projektów) oraz chemiczny (9 projektów) i B+R (8 projektów).

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Konstrukcja superopon – jak dzieło sztuki

auto motor i sport 0000-00-00

W oponach o najwyższych osiągach zauważamy tylko ich niski profil oraz, czasami, "agresywną" rzeźbę bieżnika. Na przykładzie jednej z najszybszych opon świata pokazujemy szczyty czarnej oponiarskiej techniki.

Komentuj:

marko1 2011-08-03

Ha, tak i nie, ale internet to kopalnia złota. A co do brooowrka czemu nie kiedyś przy okazji.

kiier 2011-08-03

Zakładam się o czteropak dobrego piwa (jakie jest dobre - to wogóle osobna debata) że to raczej nie administrator mojeauto.pl pisze/przekleja/edytuje artykuły. Wygrałem coś?:D

marko1 2011-08-03

Apollo Tyres po 2007 wraca do gry, gdyż nie powiodły się negocjacje u konkurencji zaś Nokian Tyres to największy dystrybutor opon na Polskę, natomiast administratorze Bridgestone już posiada swoje inwestycje oponiarskie w Poznaniu i w Stargardzie. Także trzeba sprawdzić co się przepisuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.