mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Gloria GmbH, największy w Europie producent przenośnych gaśnic, rozpoczął rekrutację do nowej fabryki w Ropczycach (woj. podkarpackie). W kwietniu 2007 roku fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną.

Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Decyzja o otwarciu nowej fabryki w Ropczycach i przeniesieniu całej produkcji z Niemiec została podjęta w sierpniu b.r. Nowa inwestycja realizowana jest w dawnym wydziale Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Ropczycach.

Na wybór miejsca inwestycji znaczący wpływ miał gospodarczy i ludzki potencjał regionu, duże możliwości rozwoju, infrastruktura oraz otwarcie władz powiatu na nowe inicjatywy gospodarcze.

Linia produkcyjna Glorii nie ulegnie zmianie. Tak samo jak w Niemczech, w Ropczycach produkowane będą przenośne gaśnice znajdujące zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, jak również w warunkach biurowych i domowych. Gloria planuje utrzymanie produkcji na poziomie 2,5 miliona gaśnic rocznie. 60% z nich będzie kierowanych na rynek niemiecki, skandynawski, francuski i brytyjski.

W fabryce zatrudnionych zostanie około 250 osób. "To duży zakład pracy tworzący perspektywy dla całego województwa podkarpackiego" - Marek Skalski, dyrektor zarządzający Glorii w Polsce.

Gloria została założona w 1945 roku jako firma naprawcza. Już dwa lata później wyprodukowała swoją pierwszą gaśnicę. Obecnie co roku z taśm produkcyjnych fabryki zjeżdża 2,5 mln gaśnic, które trafiają do ponad 100 krajów na całym świecie. Od 2005 roku Gloria znajduje się w strukturach jednego z największych na świecie koncernów - United Technologies Corporation (UTC), amerykańskiego producenta szerokiej gamy wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego. Gloria jest częścią UTC Fire & Security.

Przeczytaj także:

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Różnorodność nowych kontraktów (2006-05-29)

Słowacy chcą rąk do pracy (2006-09-11)

Nowa fabryka na Dolnym Śląsku (2005-09-08)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~Lutek 2010-04-19

Ta gaśnica to bomba z opóźnionym zapłonem. Nie kupowac pod żadnym pozorem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.