mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Gloria GmbH, największy w Europie producent przenośnych gaśnic, rozpoczął rekrutację do nowej fabryki w Ropczycach (woj. podkarpackie). W kwietniu 2007 roku fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną.

Producent gaśnic przenosi produkcję do Polski

Decyzja o otwarciu nowej fabryki w Ropczycach i przeniesieniu całej produkcji z Niemiec została podjęta w sierpniu b.r. Nowa inwestycja realizowana jest w dawnym wydziale Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Ropczycach.

Na wybór miejsca inwestycji znaczący wpływ miał gospodarczy i ludzki potencjał regionu, duże możliwości rozwoju, infrastruktura oraz otwarcie władz powiatu na nowe inicjatywy gospodarcze.

Linia produkcyjna Glorii nie ulegnie zmianie. Tak samo jak w Niemczech, w Ropczycach produkowane będą przenośne gaśnice znajdujące zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, jak również w warunkach biurowych i domowych. Gloria planuje utrzymanie produkcji na poziomie 2,5 miliona gaśnic rocznie. 60% z nich będzie kierowanych na rynek niemiecki, skandynawski, francuski i brytyjski.

W fabryce zatrudnionych zostanie około 250 osób. "To duży zakład pracy tworzący perspektywy dla całego województwa podkarpackiego" - Marek Skalski, dyrektor zarządzający Glorii w Polsce.

Gloria została założona w 1945 roku jako firma naprawcza. Już dwa lata później wyprodukowała swoją pierwszą gaśnicę. Obecnie co roku z taśm produkcyjnych fabryki zjeżdża 2,5 mln gaśnic, które trafiają do ponad 100 krajów na całym świecie. Od 2005 roku Gloria znajduje się w strukturach jednego z największych na świecie koncernów - United Technologies Corporation (UTC), amerykańskiego producenta szerokiej gamy wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego. Gloria jest częścią UTC Fire & Security.

Przeczytaj także:

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Różnorodność nowych kontraktów (2006-05-29)

Słowacy chcą rąk do pracy (2006-09-11)

Nowa fabryka na Dolnym Śląsku (2005-09-08)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Lutek 2010-04-19

Ta gaśnica to bomba z opóźnionym zapłonem. Nie kupowac pod żadnym pozorem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.