mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej

Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej

Spółka voestalpine Rotec, produkująca komponenty dla motoryzacji, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Środa Śląska w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej
Voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest częścią grupy Rotec, wchodzącej w skład globalnej grupy kapitałowej Voestalpine z siedzibą w Austrii. Firma posiada fabrykę w Komornikach w pobliżu Środy Śląskiej, gdzie od 2001 roku produkuje elementy metalowe, stosowane w motoryzacji jako elementy antywibracyjne (amortyzatory, poduszki powietrzne, poduszki pod skrzynie biegów, poduszki pod silnik) oraz elementy kolumn kierowniczych.

Jest ważnym dostawcą elementów rurowych dla światowych producentów amortyzatorów samochodowych, montowanych, m.in., w samochodach Forda, Mercedesa, Skody, Volvo, Nissana, Renault, Peugeota. Spółka zatrudnia ponad 170 osób, większość na stanowiskach produkcyjnych. W ostatnim roku obrotowym przychody spółki wyniosły ponad 100 mln zł.

W związku z planowaną inwestycją na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,   na działce o powierzchni 3,6 ha, spółka planuje wybudować nową fabrykę – w niedalekim sąsiedztwie obecnego zakładu. W nowej fabryce planowana jest produkcja wyrobów podobnych do  obecnie produkowanych. Na budowę nowej fabryki oraz zakup nowych maszyn i urządzeń voestalpine Rotec wyda, do końca 2020 roku, minimum 6 mln EUR. Zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu nowych pracowników.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.