mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej

Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej

Spółka voestalpine Rotec, produkująca komponenty dla motoryzacji, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Środa Śląska w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Producent motoczęści rozwija działalność w Środzie Śląskiej
Voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest częścią grupy Rotec, wchodzącej w skład globalnej grupy kapitałowej Voestalpine z siedzibą w Austrii. Firma posiada fabrykę w Komornikach w pobliżu Środy Śląskiej, gdzie od 2001 roku produkuje elementy metalowe, stosowane w motoryzacji jako elementy antywibracyjne (amortyzatory, poduszki powietrzne, poduszki pod skrzynie biegów, poduszki pod silnik) oraz elementy kolumn kierowniczych.

Jest ważnym dostawcą elementów rurowych dla światowych producentów amortyzatorów samochodowych, montowanych, m.in., w samochodach Forda, Mercedesa, Skody, Volvo, Nissana, Renault, Peugeota. Spółka zatrudnia ponad 170 osób, większość na stanowiskach produkcyjnych. W ostatnim roku obrotowym przychody spółki wyniosły ponad 100 mln zł.

W związku z planowaną inwestycją na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,   na działce o powierzchni 3,6 ha, spółka planuje wybudować nową fabrykę – w niedalekim sąsiedztwie obecnego zakładu. W nowej fabryce planowana jest produkcja wyrobów podobnych do  obecnie produkowanych. Na budowę nowej fabryki oraz zakup nowych maszyn i urządzeń voestalpine Rotec wyda, do końca 2020 roku, minimum 6 mln EUR. Zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu nowych pracowników.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross