mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent przyczep i naczep inwestuje w Kostrzynie

Producent przyczep i naczep inwestuje w Kostrzynie

Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. rozpocznie swoją działalność na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. Firma będzie realizowała projekt inwestycyjny dotyczący rozbudowy zakładu produkującego naczepy, przyczepy oraz elementy do ich konstrukcji.

Realizacja inwestycji przebiegać będzie w kilku fazach. W pierwszej powstaną dwie hale produkcyjne wraz z niezbędnym parkiem maszynowym i wyposażeniem. W dalszej kolejności zostaną wybudowane dwa zadaszenia służące do przechowywania i magazynowania zarówno niezbędnych materiałów do produkcji jak i wyrobów gotowych. W kolejnym etapie powstanie plac manewrowy oraz, na potrzeby malowania i lakierowania, zostanie zaadaptowana i wyposażona istniejąca hala produkcyjna.
 
Głównymi odbiorcami spółki są wiodące marki z branży motoryzacyjnej: Volkswagen, Mercedes-Benz, Opel i Mitsubishi, a dzięki realizowanej w Kostrzynie nad Odrą inwestycji firma ma szansę stać się wiodącym producentem przyczep i naczep w Europie.

Zgodnie z warunkami określonymi w wydanym zezwoleniu inwestor - Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej 9 nowych pracowników oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 9.7 mln PLN do końca 2011.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.