mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent przyczep i naczep inwestuje w Kostrzynie

Producent przyczep i naczep inwestuje w Kostrzynie

Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. rozpocznie swoją działalność na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. Firma będzie realizowała projekt inwestycyjny dotyczący rozbudowy zakładu produkującego naczepy, przyczepy oraz elementy do ich konstrukcji.

Realizacja inwestycji przebiegać będzie w kilku fazach. W pierwszej powstaną dwie hale produkcyjne wraz z niezbędnym parkiem maszynowym i wyposażeniem. W dalszej kolejności zostaną wybudowane dwa zadaszenia służące do przechowywania i magazynowania zarówno niezbędnych materiałów do produkcji jak i wyrobów gotowych. W kolejnym etapie powstanie plac manewrowy oraz, na potrzeby malowania i lakierowania, zostanie zaadaptowana i wyposażona istniejąca hala produkcyjna.
 
Głównymi odbiorcami spółki są wiodące marki z branży motoryzacyjnej: Volkswagen, Mercedes-Benz, Opel i Mitsubishi, a dzięki realizowanej w Kostrzynie nad Odrą inwestycji firma ma szansę stać się wiodącym producentem przyczep i naczep w Europie.

Zgodnie z warunkami określonymi w wydanym zezwoleniu inwestor - Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o co najmniej 9 nowych pracowników oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 9.7 mln PLN do końca 2011.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech