mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Producent spod znaku wielbłąda

Producent spod znaku wielbłąda

WIELTON S.A., zatrudniający obecnie 430 osób, jest największym polskim producentem naczep. Średnia miesięczna produkcja w 2004 wyniosła 179 sztuk. Łącznie w ubiegłym roku sprzedano 2151 produktów, czyli o 60% więcej niż w 2003. Obecnie firma zwiększa swoje moce produkcyjne, tak aby móc w pełni zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rynku

Producent spod znaku wielbłąda

Obecnie WIELTON posiada dwa zakłady wytwarzające produkty zgodnie z procedurami ISO 9001 (certyfikat otrzymany w październiku 2000r.) Firma systematycznie zwiększa swój udział w rynku naczep w Polsce (22% rynku) i za granicą. Dodajmy, że 20% produkcji jest eksportowane - głównie do państw Europy Wschodniej, a także do Włoch, Holandii, Belgii (posiadają homologację PVG), Czech i na Słowację.

Poziom sprzedaży w tym roku utrzymuje się na takim samym pułapie jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z obserwacji rynku wnioskuje się jednak, że ogólnie podaż będzie wyższa w 2005 r., dlatego firma zwiększa swoje moce produkcyjne, tak aby móc w pełni zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rynku. To właśnie w tym celu podjęto decyzję o rozbudowie zakładu nr 2, co pozwoliło zwiększyć poziomu produkcji i skrócić czasu oczekiwania na gotowy produkt. Modernizacja została już zakończona - powstała nowa hala, gdzie na dwóch nowych liniach montażowych rozpoczęła się praca. Ponadto rozpoczęto budowę całkiem nowego i nowoczesnego zakładu nr 3, w którym będą produkowane wywrotki. Rozbudowano także powierzchnie magazynowe oraz stale powiększany i unowocześniany jest park maszynowy. Dąży się do zautomatyzowania fabryki - zakupiono 5 robotów spawalniczych najnowszej generacji, które z pewnością zwiększą poziom jakości i precyzji wykonania. Zakończono również budowę nowej stacji diagnostycznej, działającej wyłącznie na potrzeby firmy. Wszystkie te zmiany mają na celu sprostanie wymaganiom rynku.

Zobacz galerię: WIELTON - producent spod znaku wielbłąda

Firma ma bardzo szeroką ofertę produktów seryjnych, ale również realizuje indywidualne zamówienia oraz systematycznie wprowadza nowości, dostosowując się do wymogów swoich klientów. Do szerokiej gamy asortymentowej należą: naczepy skrzyniowe, kurtynowe, chłodnie, furgony, naczepy samowyładowcze stalowe i aluminiowe, naczepy do przewozu kontenerów, różnego rodzaju przyczepy i zabudowy samochodów ciężarowych m.in. samowyładowcze, skrzyniowo-plandekowe, kurtynowe oraz zabudowy w systemie wymiennym. Produkcja oparta jest o podzespoły takich firm jak ROR-Meritor, DaimlerChrysler, Edscha, Wabco, HYVA, Jost, FinnForest, Suer, Thermo King, Carrier, TSE, Jonesco, Haldex, Aluvan, Michelin, Continental, Bridgestone.

We wrześniu 2000  wyroby WIELTON zostały z powodzeniem zaprezentowane na najważniejszych europejskich targach branży transportowej IAA we Frankfurcie n/Menem. Dodajmy, że w tym roku firma będzie mieć swoją ekspozycję na Międzynarodowych Targach - TRAILER 2005 -  w Kortrijk w Belgii.

Przeczytaj także:

WIELTON z Pol-Miedź Trans

WIELTON dla Pekaesu


Podobne wiadomości:

WIELTON dla Pekaesu

WIELTON dla Pekaesu

Aktualności 2005-06-20

WIELTON z Pol-Miedź Trans

WIELTON z Pol-Miedź Trans

Aktualności 2005-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!