Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkcja Aveo w Polsce to nie przypadek

Produkcja Aveo w Polsce to nie przypadek

Decyzja o produkcji Chevroleta Aveo w naszym kraju jest przede wszystkim częścią strategii General Motors, związanej z rozwojem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jednak trzeba dodać, że stanowi ona także nawiązanie do przedwojennej współpracy Chevroleta z Polską.

Produkcja Aveo w Polsce to nie przypadek
Rozpoczynając produkcję Aveo w Warszawie, Chevrolet nawiązał do chlubnych przedwojennych tradycji współpracy z Polską. Już w 1928 roku w Warszawie, powstał pierwszy zakład montażowy. Produkcja trwała tam przez trzy lata, dopóki zakład nie został zamknięty w 1931 roku wskutek światowego kryzysu gospodarczego. Dzięki nasilonej akcji promocyjnej oraz doskonałej jakości, Chevrolet wyrobił sobie w tym okresie w Polsce dobrą markę. Ułatwiło to Chevroletowi podjęcie decyzji o wznowieniu produkcji w 1936 r. Rząd Polski postanowił wspierać tego rodzaju inwestycje, aby przyśpieszyć motoryzację kraju. Produkcja została przerwana wraz z wybuchem II wojny światowej w 1939 r.

Po przemianach 1989 r. rząd planował prywatyzację państwowego zakładu FSO na Żeraniu i poszukiwał wśród międzynarodowych producentów samochodów odpowiedniego partnera. W ten sposób w 1994 r. odżyła współpraca z General Motors. Jednak dopiero pod koniec 2007 roku spółka GM DAT rozpoczęła w Polsce produkcję Chevroleta.

Aveo jest pierwszym współczesnym modelem Chevroleta powstającym w Europie. W 2008 roku z taśmy produkcyjnej zakładów FSO w Warszawie zjedzie około 60 000 egzemplarzy Aveo, a liczba ta wzrośnie prawdopodobnie do 100 000 w 2009 r. Także w tym roku rozpoczęto produkcję nowego trzy i pięciodrzwiowego modelu hatchback, który dołączył do powstającego od listopada zeszłego roku modelu sedan.

Zakłady FSO montują Chevroleta Aveo w ścisłej współpracy z GM. Fabryka Chevroleta w Warszawie jest częścią strategii koncernu, polegającej na znaczącym zwiększeniu mocy wytwórczych w Europie Środkowej i Wschodniej, w celu sprostania wysokiemu zapotrzebowaniu szybko rozwijających się rynków w regionie. Przy czym Aveo powstaje w oparciu o Globalny System Produkcji GM, wyróżniający się najwyższą jakością poszczególnych procesów, nieustannym wprowadzaniem ulepszeń, angażowaniem pracowników oraz wysokim stopniem standaryzacji. Ponadto GM przestrzega surowych wymogów kontroli jakości.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj