mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkują auta od 80 lat

Produkują auta od 80 lat

Jeden z najważniejszych obecnie zakładów produkcyjnych Skody - fabryka w Kvasinach - świętuje 80-lecie swojej działalności. Pierwsze samochody wyjechały z tej fabryki w 1934 r., a pierwsze Skody w 1947 r.

Produkują auta od 80 lat
W zakładach w Kvasinach produkowane są obecnie trzy modele czeskiej marki - Superb, Yeti i Roomster. Jednak już teraz wiadomo, że w ramach rozbudowy zakładu przy współpracy z Grupą Volkswagena w planach jest zlokalizowanie w tej fabryce produkcji jeszcze jednego modelu.

- 80 lat produkcji samochodów w Kvasinach - ta rocznica ponownie podkreśla wielką tradycję czeskiego przemysłu motoryzacyjnego - podkreśla szef produkcji Skody, Michael Oeljeklaus. Od 1934 roku linie produkcyjne w Kvasinach opuściło ponad 1,5 mln pojazdów. - To wszystko dzięki tradycji przemysłowej tego regionu Czech i pracy wspaniałego zespołu.

Pierwszą Skodą, jaka powstała w Kvasinach w 1947 roku, była Skoda Superb, luksusowy model tamtych czasów. Przez następne dziesięciolecia czeski zakład produkował wiele popularnych i legendarnych modeli, takich jak: dwumiejscowy kabriolet Skoda Felicia (lata 1958-1964), Skoda 110 R Coupé (1970-80) i Skoda Pick-Up (1995-2001).

Kamieniem milowym ostatnich lat było uruchomienie w 2001 roku produkcji pierwszej generacji współczesnego modelu Superb. Flagowa limuzyna Skody zapoczątkowała szybki rozwój i modernizację zakładu. Czeski producent wspólnie z Grupą Volkswagen zainwestował w rozpoczęcie jej produkcji w Kvasinach około 190 mln euro.     
      
Od tego czasu zakład jest krok po kroku powiększany. Od 2006 roku powstaje tu Roomster, a od 2009 roku pierwszy kompaktowy SUV marki – Yeti. Wraz ze zwiększeniem liczby wytwarzanych modeli w Kvasinach, wielkość produkcji od 2002 roku wzrosła, z 20 tys. do 150 tys. pojazdów rocznie. Pod koniec 2013 roku w Kvasinach powstał 1,5-milionowy samochód.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy Skoda połączyła siły z Volkswagenem, liczba pracowników wynosiła zaledwie 500 osób. W ciągu dwóch następnych dziesięcioleci wzrosła do ponad 4 tys. osób.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda produkcja samochodow fabryka

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross