mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkują ciężarówki, a są gorsi tylko od BMW

Produkują ciężarówki, a są gorsi tylko od BMW

Scania ponownie znalazła się w rankingu Corporate Knights wśród 100 światowych firm, które charakteryzują się zrównoważonym rozwojem.

Produkują ciężarówki, a są gorsi tylko od BMW
Lista ogłaszana jest podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Obejmuje przedsiębiorstwa działające we wszystkich sektorach gospodarki.

Scania ulokowała się na 38. miejscu i jest najwyżej notowaną szwedzką firmą. Co ciekawe, wśród producentów z branży samochodowej wyprzedza ją tylko BMW.

Przy ocenie kandydatów do listy brane jest pod uwagę 12 wskaźników zrównoważonego rozwoju, w tym wysokość obrotów przypadająca na jednostkę zużytej energii, stosunek wynagrodzenia menedżerów do przeciętnej płacy w firmie, wypadkowość, emisja dwutlenku węgla oraz równe traktowanie pracowników i ochrona przed dyskryminacją.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym składnikiem sukcesu firmy Scania. Z całkowitego wpływu jej produktów na środowisko, aż 90% przypada na okres ich użytkowania. Dlatego firma rozwija narzędzia, takie jak "Ecolution by Scania", które pomagają klientowi znacząco obniżyć koszty i emisję dwutlenku węgla. Ponadto troszczy się o bezpieczne i zdrowe miejsca pracy i dąży, aby jej zakłady i produkty oszczędnie korzystały z zasobów i były tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe.

Toby Heaps, prezes zarządu Corporate Knights uważa, że przyrost wyników stu wyróżnionych firm o 3,21% świadczy o zaletach zrównoważonego rozwoju.

- Rezultaty mówią same za siebie. Nie jest łatwo osiągnąć dobry wynik działając w gąszczu zmian, lecz firmom z rankingu udało się uzyskać pewien wzrost mimo niepokojów panujących w ostatnim czasie na rynkach kapitałowych. Uznajemy, że to efekt trafnych inwestycji w zrównoważony rozwój.


Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.