mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Profesjonalizm w każdym ściegu

Profesjonalizm w każdym ściegu

Firma Inter Groclin generuje zyski niezbędne do osiągnięcia pozycji lidera na rynku foteli samochodowych. W nadchodzących okresach firma zakłada systematyczne zwiększanie mocy produkcyjnych w związku z realizacją nowych kontraktów eksportowych.

Profesjonalizm w każdym ściegu

Początki firmy Inter Groclin S.A. sięgają 1977 roku, w którym to Zbigniew Drzymała otworzył zakład rzemieślniczy działający w branży tapicerskiej. Kontynuował w ten sposób rodzinne tradycje (w latach 1945-1957 bracia Drzymałowie, w tym ojciec Zbigniewa Drzymały prowadzili w Grodzisku Wlkp. zakład tapicersko-skórzany). Początkowo była to rodzinna firma produkująca elementy tapicerki samochodowej jak np.: zagłówki i pokrowce do siedzeń samochodowych. W latach 80-tych, mimo braku regulacji gospodarki wolnorynkowej uruchomiona została m.in. produkcja foteli do fiata 126 p oraz fotelików dziecięcych.

Dynamiczny rozwój działalności gospodarczej firmy nastąpił w latach 1991-1999 w warunkach gospodarki rynkowej. Okres ten charakteryzował stały postęp udokumentowany wzrostem produkcji, rozwojem eksportu oraz wysoką skalą inwestycji przemysłowych. Spółka akcyjna Inter Groclin Auto S.A. powstała w listopadzie 1997 roku w drodze przekształcenia ze spółki z o.o. Dynamiczny rozwój i wzrost przedsiębiorstwa pozwolił na wprowadzenie akcji Inter Groclin Auto S.A. w 1998 roku do publicznego obrotu na rynek równoległy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

W latach 1991-1995 firma bazowała na kooperacji z polskim przemysłem motoryzacyjnym. Obecnie fundamentem strategii jest rozwój eksportu na europejski rynek motoryzacyjny. Przypomnijmy, w latach 1997-2001 średnioroczne tempo wzrostu eksportu wyniosło 98,0%, co oznacza średnioroczne podwajanie sprzedaży eksportowej. Obecnie prawie cała produkcja trafia na wymagające rynki Unii Europejskiej. Już prawie 2% całego polskiego eksportu do krajów Unii pochodzi z nowoczesnych zakładów produkcyjnych firmy. To właśnie dzięki przyjętej strategii lokowania produkcji na rynkach zagranicznych Inter Groclin nie odczuł załamania krajowego rynku motoryzacyjnego. Aktualnie dominującymi kierunkami eksportu są: Szwecja, Belgia, Holandia, Francja, Niemcy i Portugalia.

Silną pozycję firmy, jej markę i prestiż na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym zbudował Zbigniew Drzymała poprzez wykreowanie własnej wizji i polityki zarządzania jakością. Dzięki przemyślanej alokacji zysków w długofalowym programie inwestycyjnym przedsiębiorstwo dysponuje najnowocześniejszym potencjałem wytwórczym oraz wzorcową infrastrukturą techniczną i socjalno-bytową. Ustawicznie rośnie zatrudnienie. Firma jest obecnie największym pracodawcą w zachodniej Wielkopolsce - zatrudnia ponad 3100 osób. Wraz z dynamicznym rozwojem produkcji poszerzała się struktura organizacyjna firmy. Dziś Grupa Kapitałowa to: Inter Groclin Auto S.A. (produkcja), Inter Groclin Trading Sp. z o.o. (obsługa logistyczna), Sportowa Spółka Akcyjna Groclin Dyskobolia (marketing i reklama), Groclin Karpaty Sp. z o.o. z siedzibą w Użgorodzie na Ukrainie (kooperacja) oraz nowopowstała w Nowej Soli Spółka Groclin Service Sp. z o.o.

Sukces firmy jest efektem stałego inwestowania w najnowocześniejszy park maszynowy oraz technologie wytwórcze. Park maszynowy stanowią najnowszej generacji urządzenia firm Dürkop Adler, Juki, Bullmer i Humantec. Proces technologiczny został w maksymalnym wymiarze zautomatyzowany, wzrasta ciągle udział polskiej myśli technicznej w ofercie produkcyjnej. Inter Groclin Auto S.A. posiada też status uprzywilejowanego eksportera oraz uprawnienia do stosowania uproszczonych procedur celnych. Pozwala to na kompleksową obsługę klientów i dostawy w systemie just in time.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów Inter Groclin Auto S.A. wdrożył najnowocześniejszy system optycznej optymalizacji rozkrojów skóry naturalnej zintegrowany z automatyczną linią wykrawalniczą oraz urządzenia do perforacji skóry, dzięki którym możliwe jest uzyskanie właściwej cyrkulacji powietrza w poszyciu skórzanym fotela samochodowego. Dodajmy, że wszystkie materiały, surowce i produkty podlegają ocenie jakościowej w laboratorium zakładowym wyposażonym w specjalistyczną aparaturę badawczą. 

Podstawową strategią Inter Groclin jest dostarczanie wyrobów o wysokiej jakości oraz dążenie do ich światowego poziomu - "rygorystycznie dbamy o profesjonalizm w każdym ściegu". Skrupulatnie realizowana polityka jakości przyniosła uzyskanie wszystkich certyfikatów europejskiego i amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego ISO 9002, VDA 6.1, QS 9000 oraz systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Obecnie podmioty Grupy Kapitałowej Inter Groclin legitymują się certyfikatem ISO/TS 16949.
Sprostanie wysokim normom jakościowym i rygorystyczne przestrzeganie terminów umożliwiają należące do Inter Groclin Auto SA trzy zakłady produkcyjne, ich potencjał technologiczny oraz zatrudnieni w spółce ludzie.

Firma Inter Groclin generuje zyski niezbędne do osiągnięcia pozycji lidera na rynku foteli samochodowych. To długofalowy cel rozwoju i polityki inwestycyjnej grupy kapitałowej. W nadchodzących okresach firma zakłada systematyczne zwiększanie mocy produkcyjnych w związku z realizacją nowych kontraktów eksportowych. Dowodem na to są kolejne inwestycje w placówce w Nowej Soli na terenie Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz na Ukrainie, gdzie we wrześniu 2004 r. firma otworzyła zakład w Użhorodzie w obwodzie zakarpackim (wybudowany kosztem 25 mln zł, i zatrudniający 2000 osób).

W dniach 9-11 września br. odbyło się oficjalne oddanie do użytkowania hali produkcyjnej stanowiącej pierwszą część drugiego etapu budowy zakładu produkcyjnego w Użgorodzie na Ukrainie (w jednostce zależnej Groclin Karpaty Sp. z o.o.). Nowe zdolności produkcyjne grupy kapitałowej Inter Groclin Auto S.A. wynoszące ponad 5 tys. m2 powierzchni produkcyjnych wraz z halami magazynowymi i towarzyszącą infrastrukturą pozwalają na zatrudnienie kolejnych kilkuset osób w Groclin Karpaty Sp. z o.o. na Ukrainie oraz znacząco podnoszą szanse na zawarcie kolejnych nowych kontraktów i zamówień otwartych na produkcję i dostawy elementów i poszyć foteli samochodowych do największych producentów branży motoryzacyjnej.

Ponadto rozpoczęto prace rozbiórkowe hal produkcyjnych na terenie poprzemysłowym w Nowej Soli co oznacza realne rozpoczęcie zapowiadanego wcześniej procesu inwestycyjnego grupy kapitałowej Inter Groclin Auto S.A. w Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Podstrefie Nowa Sól.

Zarząd Spółki przewiduje, że w najbliższych tygodniach możliwe będzie ogłoszenie rezultatów obecnie prowadzonych rozmów z kontrahentami przemysłu motoryzacyjnego, gdyż w fazie końcowej znajdują się negocjacje dotyczące nowych zamówień, przewidzianych do realizacji na Ukrainie. Pod koniec września br., zarząd firmy Inter Groclin planuje przedstawić inwestorom strategię spółki na najbliższe 5 lat, o czym będziemy bieżąco informować na naszych stronach internetowych.

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.