mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Program Szkoły Jazdy Scania uzyskał dofinansowanie z UE

Program Szkoły Jazdy Scania uzyskał dofinansowanie z UE

W pierwszych dniach lutego Scania Polska  rozpoczęła realizację projektu: „Szkoła Jazdy Scania - Podniesienie Kwalifikacji Kierowców Samochodów Ciężarowych" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt przewiduje przeszkolenie 1500 kierowców w ciągu 12 miesięcy.

Program Szkoły Jazdy Scania uzyskał dofinansowanie z UE
Wysokość dofinansowania jest uzależniona od wielkości firmy. Dla firm zatrudniających do 50 osób wysokość dotacji wynosi  80%, pozostałą różnicę pokrywa bezpośrednio klient i jest to kwota 109,93 PLN za osobę. W przypadku większych firm dotacja wynosi odpowiednio 70% i 60%. Program szkolenia oparty jest o materiały przygotowane przez Scania Academy, które są zgodne z wymaganiami dyrektywy UE.

Usługi Szkoły Jazdy Scania są elementem kompleksowej oferty Scania skierowanej do firm transportowych. Uczestnicy szkoleń zdobywają wiedzę na temat właściwej techniki jazdy oraz prawidłowej eksploatacji pojazdu. Zdobyte umiejętności pozwalają na ok. 10% obniżenie zużycia paliwa oraz znaczne wydłużenie żywotności pojazdu.           
Program edukacyjny Scania dużo uwagi poświęca kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Szkoła Jazdy Scania powstała w 2005 roku i od tego czasu przeszkoliła ponad 3000 kierowców. Do dyspozycji uczestników pozostają dwa zestawy (ciągnik z naczepą) wyposażone w system kamer, których zadaniem jest rejestracja stylu jazdy kierowców. Instruktorzy Szkoły Jazdy prowadzą również szkolenia na pojazdach klientów.
Tematy w artykule: Scania szkoła jazdy ciężarowe

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.