mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Program dobrowolnych odejść w FAP?

Program dobrowolnych odejść w FAP?

Solidarność z Fiat Auto Poland wystąpiła do zarządu spółki z propozycją zawarcia porozumienia socjalnego w związku z trudną sytuacją zakładu. 30 października zarząd FAP poinformował, że Fiat Panda, flagowy produkt tyskiej fabryki, będzie produkowany w Polsce tylko do końca tego roku.

Program dobrowolnych odejść w FAP?
Fiat Panda stanowi ok. 1/3 ogółu produkcji Fiat Auto Poland. W Tychach montowane są również Ford Ka, Fiat 500 oraz Lancia Ypsilon. Jeżeli władze koncernu w najbliższym czasie nie podejmą decyzji o rozpoczęciu produkcji nowego modelu samochodu w Polsce, miejsca pracy w tyskim zakładzie będą poważnie zagrożone. - Między innymi dlatego przedstawiliśmy pracodawcy projekt pakietu gwarancji socjalnych, zakładający m.in. uruchomienie programu dobrowolnych odejść i systemu dodatkowych odpraw dla pracowników na wypadek zwolnień grupowych - zaznacza Wanda Struzik, przewodnicząca Solidarności w FAP.

W okresie obowiązywania porozumienia socjalnego pracodawca miałby się zobowiązać, iż nie będzie przeprowadzał żadnych indywidualnych zwolnień. - FAP w ostatnich latach systematycznie redukuje zatrudnienie, wskutek czego pracę straciły już setki pracowników, przeważnie tych z najdłuższym stażem. Naszym zdaniem jakiekolwiek dalsze cięcia są nieuzasadnione. Natomiast jeżeli sytuacja spółki pogorszyłaby się na tyle, że zwolnienia stałyby się konieczne, powinno się to odbywać wyłącznie za pomocą programu dobrowolnych odejść - podkreśla przewodnicząca.

W propozycji porozumienia znalazł się również zapis zapewniający pracownikom odchodzącym z firmy szkolenia na koszt pracodawcy umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.