mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech

Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech

12 października we Francji rozpoczął się program magisterski "Mobilność i pojazdy elektryczne".

Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech
Program ten jest w całości poświęcony pojazdom elektrycznym i został opracowany przez dwie powyższe instytucje. Przedsięwzięcie, wprowadzone w czterech uczelniach technicznych ParisTech, ma na celu umożliwienie inżynierom specjalizowania się w tworzeniu i produkcji pojazdów o napędzie elektrycznym.

Rzeczony program magisterski podzielony został na cztery etapy: po upływie trzech miesięcy zdobywania podstawowych informacji w danym temacie, będą oni mogli wybrać jedną z dwóch opcji - magisterium w zakresie energii pojazdów elektrycznych lub architektura i tworzenie pojazdów elektrycznych. Po uzyskaniu jednej z powyższych specjalizacji, studenci odbędą 3-miesięczny staż w laboratorium badawczym, po czym przejdą na półroczny staż zawodowy w firmie.

Połowa z 26 studentów pierwszego rocznika pochodzi z zagranicznych uniwersytetów, współpracujących z Fundacją i dlatego też otrzyma od niej miesięczne stypendium. Po 16 miesiącach otrzymają tytuł Master 2, bo wcześniej muszą legitymować się już dyplomem Master 1, po czym będą mogli rozpocząć karierę w firmach specjalizujących się w danym temacie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Kobieca seria limitowana Renault Twingo

auto motor i sport 0000-00-00

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross