mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech

Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech

12 października we Francji rozpoczął się program magisterski "Mobilność i pojazdy elektryczne".

Program magisterski Fundacji Renault i ParisTech
Program ten jest w całości poświęcony pojazdom elektrycznym i został opracowany przez dwie powyższe instytucje. Przedsięwzięcie, wprowadzone w czterech uczelniach technicznych ParisTech, ma na celu umożliwienie inżynierom specjalizowania się w tworzeniu i produkcji pojazdów o napędzie elektrycznym.

Rzeczony program magisterski podzielony został na cztery etapy: po upływie trzech miesięcy zdobywania podstawowych informacji w danym temacie, będą oni mogli wybrać jedną z dwóch opcji - magisterium w zakresie energii pojazdów elektrycznych lub architektura i tworzenie pojazdów elektrycznych. Po uzyskaniu jednej z powyższych specjalizacji, studenci odbędą 3-miesięczny staż w laboratorium badawczym, po czym przejdą na półroczny staż zawodowy w firmie.

Połowa z 26 studentów pierwszego rocznika pochodzi z zagranicznych uniwersytetów, współpracujących z Fundacją i dlatego też otrzyma od niej miesięczne stypendium. Po 16 miesiącach otrzymają tytuł Master 2, bo wcześniej muszą legitymować się już dyplomem Master 1, po czym będą mogli rozpocząć karierę w firmach specjalizujących się w danym temacie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.