mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Program naprawczy Delphi

Program naprawczy Delphi

Delphi Corporation ogłosiła, że w celu zachowania wartości firmy i dokończenia planu transformacji złożyła dobrowolny wniosek o reorganizację firmy.

Program naprawczy Delphi

Spółki zależne Delphi spoza USA nie są objęte wnioskiem, będą kontynuować swoją działalność bez nadzoru ze strony sądów amerykańskich. Globalny zarząd firmy będzie nadal zarządzał działalnością w USA jak i na całym świecie. Firma Delphi spodziewa się zakończyć restrukturyzację na terenie USA i zakończyć reorganizację w pierwszej połowie roku 2007.

"Nasza działalność, zarówno w USA, jak i poza nimi, będzie kontynuowana bez żadnej przerwy" – powiedzial Robert S. Miller, prezes i CEO firmy Delphi.
"Nasi klienci na całym świecie mogą być pewni, że w dalszym ciągu będziemy spełniać ich wymagania co do terminów, dostaw i zapotrzebowań produkcyjnych
na czas."

Delphi planuje finansowanie swojej przyszłej globalnej działalności zadłużeniem w wysokości 4,5 miliarda USD oraz dodatkowymi liniami kredytowymi udzielonymi i/lub sekuratyzacją w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

Ogólna kwota do wykorzystania przez Delphi (łącznie z kwotą ponad 1 miliard USD dostępną poza USA, której Delphi nie planuje wykorzystać na finansowanie działalności w USA) będzie wykorzystana dla wsparcia globalnej działalności firmy poza USA oraz pomoże zapewnić odpowiedni poziom kapitału dla wszystkich jednostek gospodarczych Delphi.

Miller powiedział, że Delphi prowadziła rzeczowe dyskusje z przedstawicielami swoich największych związków zawodowych, ale nie była w stanie wprowadzić niezbędnych zmian do zawartych układów zbiorowych pracy bez pomocy General Motors Corporation lub interwencji amerykańskich sądów.
"Ponieważ nie mieliśmy możliwości rozwiązania swoich problemów dotyczących wysokich kosztów funkcjonowania w USA bez pomocy sądu", powiedział Miller, "uznaliśmy, że w najlepszym interesie firmy Delphi jest rozwiązanie problemu wysokich kosztów funkcjonowania firmy w USA w ramach procesu Rozdziału 11, kiedy w dalszym ciągu posiadamy wysoką płynność finansową. W tym miesiącu przedstawimy każdemu z naszych związków zawodowych kolejną propozycję dotyczącą przekształcenia umów ze związkami zawodowymi w celu wprowadzenia komkurencyjnego systemu wynagrodzeń za pracę i odniesienia się do niezyskownej i niestrategicznej działalności firmy w USA."

Delphi podkreśla, że jednostki poza USA są konkurencyjne, generują pozytywne przepływy pieniężne i mają duże możliwości rozwoju w przyszłości.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.