mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Programowy problem Camry

Programowy problem Camry

Nietypowy problem dotknął jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Stanach Zjednoczonych. Otóż okazało się, że silnik Toyoty Camry posiadał tendencję do bardzo opóźnionej reakcji w krytycznych momentach. Wielu użytkowników tego auta narzekało, że w momencie kiedy była potrzebna duża moc, silnik ją tracił.

Programowy problem Camry

Nawiązując do wypowiedzi jednego z inżynierów pracujących w amerykańskim serwisie Toyoty, problem leży w systemie drive-by-wire. Został on bowiem zaprogramowany w taki sposób, żeby uczyć się stylu jazdy kierowcy. Jeżeli przez większość czasu porusza się on spokojnie po drodze, oprogramowanie kontrolujące czterocylindrowy silnik połączony z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów, nie będzie przygotowane na nieoczekiwaną i radykalną zmianę w zachowaniu. Nie pomoże nawet wciśnięcie pedału gazu 'do podłogi', w momencie kiedy kierowca będzie chciał się wydostać z niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Toyota wydała specjalny biuletyn serwisowy, w którym informuje o tym, że modyfikacji oprogramowania w samochodzie można dokonać praktycznie w każdym salonie dilerskim. Wystarczy tylko przeprogramować ustawienia, tak żeby pozwalały na natychmiastowe zwiększenie mocy. Inżynierowie Toyoty poinformowali również, że system ten można bez większego trudu zaprogramować u lokalnego dilera Toyoty zgodnie z własnymi potrzebami.

Producent dokonał zmian na linii montażowej po zaopiniowaniu problemu. Samochody montowane w październiku posiadają już zaktualizowane oprogramowanie. Przedstawiciel marki poinformował jednak, że jak dotąd nie udało się wyliczyć skali tego problemu. Jednakże wydarzenie to nie wpłynęło w żaden sposób na sprzedaż samochodu.  We wrześniu wzrosła ona o prawie 4 procent w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku.

Czytaj także:

Pierwsze chińskie Camry (2006-05-24)

Toyota Camry w fabryce Subaru (2006-03-13)

Camry nie dla Europy (2006-02-07)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.