mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Programowy problem Camry

Programowy problem Camry

Nietypowy problem dotknął jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Stanach Zjednoczonych. Otóż okazało się, że silnik Toyoty Camry posiadał tendencję do bardzo opóźnionej reakcji w krytycznych momentach. Wielu użytkowników tego auta narzekało, że w momencie kiedy była potrzebna duża moc, silnik ją tracił.

Programowy problem Camry

Nawiązując do wypowiedzi jednego z inżynierów pracujących w amerykańskim serwisie Toyoty, problem leży w systemie drive-by-wire. Został on bowiem zaprogramowany w taki sposób, żeby uczyć się stylu jazdy kierowcy. Jeżeli przez większość czasu porusza się on spokojnie po drodze, oprogramowanie kontrolujące czterocylindrowy silnik połączony z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów, nie będzie przygotowane na nieoczekiwaną i radykalną zmianę w zachowaniu. Nie pomoże nawet wciśnięcie pedału gazu 'do podłogi', w momencie kiedy kierowca będzie chciał się wydostać z niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Toyota wydała specjalny biuletyn serwisowy, w którym informuje o tym, że modyfikacji oprogramowania w samochodzie można dokonać praktycznie w każdym salonie dilerskim. Wystarczy tylko przeprogramować ustawienia, tak żeby pozwalały na natychmiastowe zwiększenie mocy. Inżynierowie Toyoty poinformowali również, że system ten można bez większego trudu zaprogramować u lokalnego dilera Toyoty zgodnie z własnymi potrzebami.

Producent dokonał zmian na linii montażowej po zaopiniowaniu problemu. Samochody montowane w październiku posiadają już zaktualizowane oprogramowanie. Przedstawiciel marki poinformował jednak, że jak dotąd nie udało się wyliczyć skali tego problemu. Jednakże wydarzenie to nie wpłynęło w żaden sposób na sprzedaż samochodu.  We wrześniu wzrosła ona o prawie 4 procent w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku.

Czytaj także:

Pierwsze chińskie Camry (2006-05-24)

Toyota Camry w fabryce Subaru (2006-03-13)

Camry nie dla Europy (2006-02-07)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross