mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Project 249 - co to jest?

Project 249 - co to jest?

Czy nowy model Volkswagena o roboczej nazwie Project 249 podbije serca kierowców. Początkowo trafi do Brazylii, później również m.in. i do Europy.

Project 249 ma zastąpić słabo sprzedający się model Lupo, opierać się zaś na Polo, zarówno w wersji hatchback jak i sedan. Wyglądem zewnętrznym podobny będzie także do Phaetona, przede wszystkim kształtem maski oraz przednich lamp, całkowicie odmiennych od okrągłych lamp zastosowanych w Polo czy Lupo. Początkowo do sprzedaży trafią trzydrzwiowe wersje, jednak od przyszłego roku dostępne będą także wersje pięciodrzwiowe. W porównaniu do Polo Project 249 będzie o 60 mm krótszy (3840 mm) ale o 80 mm wyższy (1560 mm). Rozstaw osi jest taki sam (2460 mm). Dzięki większej wysokości siedzenie kierowcy jest o 60 mm wyżej niż w Polo, tylne siedzenia mogą być przesuwane w przód/tył o 150 mm. Pojemność bagażnika wynosi 260 litrów, po przesunięciu do przodu tylnych siedzeń 353 l, zaś po złożeniu siedzeń 1236 l.

Wnętrze nowego modelu zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeni dla użytkowników. Project 249 zostanie przeznaczony do sprzedaży z ośmiozaworowymi silnikami o pojemności 1,0 i 1,6 l. Wycofany zostanie ze sprzedaży model Polo 1,0 oraz zmniejszona zostanie ilość produkowanych modeli VW Gol (modelu dostępnego tylko w Ameryce Płd.) Poprzez wprowadzenie nowego modelu Volkswagen chce odzyskać pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się aut na rynku brazylijskim, utracone na rzecz Fiat oraz GM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!