mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Projekt Delta w Nowej Soli?

Projekt Delta w Nowej Soli?

Grupa Gedia planuje budowę kolejnej fabryki produkującej części do samochodów. Nowa Sól zabiega o umiejscowienie inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Projekt Delta w Nowej Soli?
Firma Gedia Gebrüder Dingerkus GmbH planuje przedsięwzięcie pod tajemniczą nazwą "Projekt Delta", które wiąże się z produkcją części dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym odbiorcą nowej fabryki będzie koncern General Motors. Plany inwestycyjne związane są z możliwymi kontraktami na nowe produkty firmy. Budowa nowej fabryki grupy Gedia jest konieczna i na pewno powstanie w Polsce, gdyż części będą produkowane dla zakładu GM w Gliwicach. Do tej pory nie ustalono jeszcze dokładnej lokalizacji nowego obiektu. Fabryka może powstać albo w Nowej Soli, albo bezpośrednio w Gliwicach.

W czwartek w Attendorn, w głównej siedzibie grupy Gedia, prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz przekonywał szefa firmy, Jürgena Hillesheima o korzystnych warunkach dla inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando