mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Projekt Delta w Nowej Soli?

Projekt Delta w Nowej Soli?

Grupa Gedia planuje budowę kolejnej fabryki produkującej części do samochodów. Nowa Sól zabiega o umiejscowienie inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Projekt Delta w Nowej Soli?
Firma Gedia Gebrüder Dingerkus GmbH planuje przedsięwzięcie pod tajemniczą nazwą "Projekt Delta", które wiąże się z produkcją części dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym odbiorcą nowej fabryki będzie koncern General Motors. Plany inwestycyjne związane są z możliwymi kontraktami na nowe produkty firmy. Budowa nowej fabryki grupy Gedia jest konieczna i na pewno powstanie w Polsce, gdyż części będą produkowane dla zakładu GM w Gliwicach. Do tej pory nie ustalono jeszcze dokładnej lokalizacji nowego obiektu. Fabryka może powstać albo w Nowej Soli, albo bezpośrednio w Gliwicach.

W czwartek w Attendorn, w głównej siedzibie grupy Gedia, prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz przekonywał szefa firmy, Jürgena Hillesheima o korzystnych warunkach dla inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport