mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Projekt Delta w Nowej Soli?

Projekt Delta w Nowej Soli?

Grupa Gedia planuje budowę kolejnej fabryki produkującej części do samochodów. Nowa Sól zabiega o umiejscowienie inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Projekt Delta w Nowej Soli?
Firma Gedia Gebrüder Dingerkus GmbH planuje przedsięwzięcie pod tajemniczą nazwą "Projekt Delta", które wiąże się z produkcją części dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównym odbiorcą nowej fabryki będzie koncern General Motors. Plany inwestycyjne związane są z możliwymi kontraktami na nowe produkty firmy. Budowa nowej fabryki grupy Gedia jest konieczna i na pewno powstanie w Polsce, gdyż części będą produkowane dla zakładu GM w Gliwicach. Do tej pory nie ustalono jeszcze dokładnej lokalizacji nowego obiektu. Fabryka może powstać albo w Nowej Soli, albo bezpośrednio w Gliwicach.

W czwartek w Attendorn, w głównej siedzibie grupy Gedia, prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz przekonywał szefa firmy, Jürgena Hillesheima o korzystnych warunkach dla inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.