mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Projektowanie z Mazdą

Projektowanie z Mazdą

Polski oddział Mazdy przygotował niespodziankę dla miłośników designu i motoryzacji. 18 czerwca, podczas Gdynia Design Days, w Parku Naukowo Technologicznym odbędą się całodniowe warsztaty z projektowania samochodu, które poprowadzi Janusz Kaniewski – wybitny polski car designer.

Projektowanie z Mazdą
Natchnieniem do tworzenia dla młodych projektantów będzie kultowy kabriolet Mazda MX-5. Warsztaty z designu samochodowego zorganizowane podczas Gdynia Design Days będą prowadzone według etapów: wprowadzenie teoretyczne – omówienie procesu projektowania samochodu począwszy od wstępnych koncepcji, modelowania, aż do powstania samego produktu, zarys historii designu samochodowego, przystąpienie do projektowania.

Janusz Kaniewski przedstawi również swoją wizję rozwoju car designu na najbliższe kilka lat. Do zadań uczestników warsztatów będzie należało wykonanie szkiców ręcznych i wybór techniki ilustracji. Pod okiem projektanta prowadzone będą indywidualne korekty, wspólna dyskusja, workshop demo ilustracji komputerowej.
 
"Moją ambicją jest stworzenie w Polsce szkoły zawodowej, która daje fach w ręce młodych i twórczych ludzi. Początkiem do niej są liczne warsztaty, które organizuję we współpracy z producentami i instytucjami. W tym roku w Gdyni spodziewam się otwartych, ale doświadczonych już umysłów. Osób, które mają pomysł na siebie lub tego pomysłu szukają. Mam nadzieję, że podczas warsztatów stworzymy coś co nie będzie zwyczajną kalką dotychczasowych prac, a zawierać będzie w sobie nutę kreowanej przez projektantów przyszłości" – powiedział Janusz Kaniewski, niezależny car designer, przewodniczący Jury w konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN.

Więcej informacji na: www.mazdadesign.pl

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.