mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Promocja polskiej gospodarki

Promocja polskiej gospodarki

Ministerstwo Gospodarki przygotowuje "Strategię promocji gospodarki polskiej". Będzie się ona opierać na czterech priorytetach: wzroście eksportu, zwiększeniu napływu inwestycji zagranicznych do Polski, większym udziale polskich przedsiębiorstw w rynku międzynarodowym oraz wzroście liczby przyjazdów turystycznych do Polski - zapowiada wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Wiceminister poinformował, że celem strategii jest zwiększenie znaczenia Polski w gospodarce międzynarodowej. "Cel ten zostanie osiągnięty po spełnieniu dwóch warunków: zapewnieniu efektywnej informacji i promocji w zakresie możliwości współpracy polskich przedsiębiorstw na międzynarodowym rynku oraz stworzeniu dobrych rozwiązań instytucjonalnych i prawnych w obszarach związanych z promocją gospodarczą".

Jego zdaniem, mimo dobrych wyników eksportowych jakie osiąga polska gospodarka, należy ciągle dążyć do jej unowocześniania oraz podnoszenia konkurencyjności polskich towarów. "Osiągnięcie tego będzie możliwe m.in. poprzez rozbudowę finansowych instrumentów wsparcia eksportu oraz uproszczenie procedur ubiegania się o nie".

W opinii wiceministra, w celu zwiększenia napływu inwestycji zagranicznych do Polski, należy poprawić system obsługi inwestorów oraz funkcjonowanie polskich przedstawicielstw handlowych za granicą. "Potrzebne jest utworzenie nowej, silnej agencji inwestycyjnej, mogącej sprostać konkurencji agencji z krajów Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał.

Przeczytaj także:

Samochody, silniki, części - motoryzacyjne 'ciepłe bułeczki' (2006-11-02)

Polska odbierze 7 razy więcej (2006-10-16)

Polskę czekają nowe inwestycje (2006-10-04)

 

 

 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Aktualności 2014-03-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.