mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Promocja polskiej gospodarki

Promocja polskiej gospodarki

Ministerstwo Gospodarki przygotowuje "Strategię promocji gospodarki polskiej". Będzie się ona opierać na czterech priorytetach: wzroście eksportu, zwiększeniu napływu inwestycji zagranicznych do Polski, większym udziale polskich przedsiębiorstw w rynku międzynarodowym oraz wzroście liczby przyjazdów turystycznych do Polski - zapowiada wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Wiceminister poinformował, że celem strategii jest zwiększenie znaczenia Polski w gospodarce międzynarodowej. "Cel ten zostanie osiągnięty po spełnieniu dwóch warunków: zapewnieniu efektywnej informacji i promocji w zakresie możliwości współpracy polskich przedsiębiorstw na międzynarodowym rynku oraz stworzeniu dobrych rozwiązań instytucjonalnych i prawnych w obszarach związanych z promocją gospodarczą".

Jego zdaniem, mimo dobrych wyników eksportowych jakie osiąga polska gospodarka, należy ciągle dążyć do jej unowocześniania oraz podnoszenia konkurencyjności polskich towarów. "Osiągnięcie tego będzie możliwe m.in. poprzez rozbudowę finansowych instrumentów wsparcia eksportu oraz uproszczenie procedur ubiegania się o nie".

W opinii wiceministra, w celu zwiększenia napływu inwestycji zagranicznych do Polski, należy poprawić system obsługi inwestorów oraz funkcjonowanie polskich przedstawicielstw handlowych za granicą. "Potrzebne jest utworzenie nowej, silnej agencji inwestycyjnej, mogącej sprostać konkurencji agencji z krajów Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał.

Przeczytaj także:

Samochody, silniki, części - motoryzacyjne 'ciepłe bułeczki' (2006-11-02)

Polska odbierze 7 razy więcej (2006-10-16)

Polskę czekają nowe inwestycje (2006-10-04)

 

 

 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross