mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Propozycja Chryslera dla Europejczyków

Propozycja Chryslera dla Europejczyków

Na rynek europejski ma trafić wersja kombi modelu Chrysler 300C.

Propozycja Chryslera dla Europejczyków

 Auto to jest wersją kombi Chryslera 300C Sedan, który został zaprezentowany w tym roku na targach samochodowych w Nowym Jorku. Debiut europejski 300C Sedan będzie miał równolegle do nowej wersji Touring.
300C Touring jest poszerzeniem oferty modelu, opiera się na takim samym kształcie karoserii, silniku, podwoziu, wyposażeniu, wykończeniu wnętrza i danych technicznych jak wersja sedan. Dodany został napęd na cztery koła, większa uniwersalność i komfort dla kierowcy i pasażerów. W połączeniu z prowadzeniem pojazdu typowym dla sedanów, Chrysler włącza się do rywalizacji w segmencie samochodów klasy E o rynek europejski, w którym sprzedawanych jest około 40 % tego typu samochodów.
Obie wersje będą wyposażone w silnik HEMI, który był wykorzystywany przez samochody marki Chrysler już w latach 50-tych. Będzie to jednak unowocześniony silnik o większej mocy 5,7-litrowy V-8. Silnik ten jest bardzo konkurencyjny pod względem zużycia paliwa i osiągów wobec innych silników wykorzystywanych w samochodach tej klasy.
Chrysler 300C Touring znajdzie się w sprzedaży najpóźniej w przyszłym roku i nie będzie dostępny na rynku amerykańskim.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.