mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Propozycje Nissana na Frankfurt Motor Show 2003

Propozycje Nissana na Frankfurt Motor Show 2003

Na targach we Frankfurcie Nissan zaprezentuje liczną gamę swoich pojazdów. Gwiazdą powinien być Dunehawk oraz debiutujący w Europie Nissan 350Z.

Propozycje Nissana na Frankfurt Motor Show 2003

W trakcie Frankfurt Motor Show 2003 Nissan podkreśli swoją rolę lidera w rosnącym w Europie segmencie aut 4x4. Pośród gwiazd targów znajdzie się odważny concept car - Dunehawk wskazujący na rozwój w Nissanie modeli SUV. Dunehawk to odważny i inteligentny design, zaawansowane technologie i innowacyjna kombinacja SUV z MPV czyli wizja Nissana, co do tego jak może wyglądać przyszłość samochodów 4x4. Reprezentuje on model terenowy średniej wielkości, który został zaprojektowany w celu sprostania potrzebom aktywnej "rodziny jutra". Wyposażony w system ALL MODE 4x4 drugiej generacji, po raz pierwszy zastosowany w modelu X-TRAIL, łączy cechy rasowego samochodu terenowego z doskonałymi właściwościami jezdnymi na drogach utwardzonych.

Podczas FMS 2003 zapoczątkowana też zostanie oficjalnie sprzedaż Nissana 350Z w Europie. Widlasty sześciocylindrowiec VQ z 24 zaworami oddaje do dyspozycji kierowcy 280 KM z pojemności 3.5 dm3. Momentem obrotowym 363 Nm przy 4800 obr/min nie może pochwalić się w tej klasie żaden inny samochód dostępny na rynku. Elastyczność pracy silnika jest zachwycająca. Krótka dźwignia zmiany biegów, precyzyjne załączanie sześciu przełożeń i głęboki, niski ton wydobywający się z układu wydechowego podniesie poziom adrenaliny każdego konesera sportowych doznań.

Bardzo istotne dla dalszego wzrostu sprzedaży samochodów w Europie jest rozszerzenie oferty silników diesla. W trakcie FMS 2003 pokazana zostanie nowa wersja silnika Micry 1,5 dCi - 60kW (82 KM), która jest następcą wersji 48 kW. Zastosowanie w Micrze silnika 60 kW kończy etap rozszerzania oferty silników diesla w samochodach Nissana. Dzięki tym działaniom Nissan będzie dysponował silnikami wysokoprężnymi w każdym z segmentów - od Micry do Patrola GR. W ofercie diesla znajduje się obecnie 5 silników:1,5l; 1,9l; 2,2l; 2,5l oraz 3,0l z 9 różnymi mocami.

Podczas targów we Frankfurcie Nissan po raz pierwszy w Europie, zaprezentuje swoje najnowocześniejsze technologie. Bezpośrednio po zakończeniu programu testów drogowych zostanie tu pokazany zasilany ogniwem paliwowym prototyp X-TRAIL'a. Technologia ogniw paliwowych zapewniająca zerowy poziom emisji spalin, najprawdopodobniej stanowi klucz dla transportu przyszłości. Pionierski model Nissana, którego produkcja testowa rozpocznie się w przyszłym roku, stwarza podwaliny tej technologii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.