mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Protest odlewników Zawierciu

Protest odlewników Zawierciu

Ponad 100 pracowników Odlewni Żeliwa S.A. w Zawierciu pikietowało w środę 3 sierpnia przed siedzibą grupy Kapitałowej Gwarant - właściciela spółki. Związkowcy protestowali m. in. przeciwko nieterminowemu wypłacaniu wynagrodzeń.

Protest odlewników Zawierciu
Jak wskazywali podczas manifestacji protestujący poślizgi w wypłacie wynagrodzeń nie są jednymi opóźnieniami płatniczymi w zawierciańskim zakładzie. - We wrześniu wyłączono u nas prąd. Z opłatami za inne media też zalegamy. Najgorsze są jednak zaległości w stosunku do ZUS. Ciężko jest żyć i pracować w ciągłym poczuciu niepewności. W naszej odlewni z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej - mówi jeden z uczestników manifestacji, prosząc o anonimowość.

Co gorsza, w zawierciańskiej Odlewni Żeliwa brakuje również surowców, co powoduje przerwy w produkcji - Jest trudne do zrozumienia, że Odlewnia mająca portfel zamówień na sprzedaż swoich wyrobów, w wyniku polityki centralizacji zaopatrzenia będącej w rękach Gwaranta, nie ma możliwości normalnego funkcjonowania. Takie działania w naszym przekonaniu podważają u kontrahentów dobre imię spółki o 125-letniej tradycji -  napisali związkowcy w petycji do zarządu grupy kapitałowej Gwarant.

Prezes grupy Gwarant Leszek Jarno, tłumaczy opóźnienia płatnicze i braki w zaopatrzeniu  trudną sytuacją finansową zarówno Odleweni Żeliwa, jak i całej grupy kapitałowej. - Rzeczywistość jest taka, że Odlewnia w poprzednich latach generowała straty. Te straty muszą być sfinansowane, co odbija się na płynności finansowej spółki. Kiedy grupa kapitałowa Gwarant przejmowała Odlewnie, znajdowała się ona w dramatycznej sytuacji i była bliska upadłości. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że proces restrukturyzacji finansowej i majątkowej w całej grupie znajduje się obecnie w fazie końcowej i we wrześniu sytuacja powinna zostać ustabilizowana - zapewnia Leszek Jarno.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.