mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Protest pod tyską fabryka Fiata

Protest pod tyską fabryka Fiata

Kilkaset osób uczestniczyło w pikiecie zorganizowanej w piątek przed fabryką Fiata w Tychach przez NSZZ Solidarność. Związkowcy zarzucają zarządowi spółki unikanie dialogu i domagają się podwyżek płac dla pracowników zakładów Grupy Fiata. Protestujących wsparli koledzy z innych zakładów i branż.

Protest pod tyską fabryka Fiata
W tyskim Fiacie i spółkach z nim powiązanych od niemal roku trwa wielozakładowy spór zbiorowy. Solidarność domaga się 500 zł podwyżki dla każdego pracownika. 7 czerwca 2011 roku wkroczył on w fazę mediacji, jednak od tego czasu przedstawiciele pracodawcy nie pojawili się na ani jednym spotkaniu z mediatorem.

Po zakończeniu akcji protestacyjnej związkowcy z Solidarności, samorządowcy oraz przedstawiciele Solidarnej Polski złożyli w siedzibie FAP wspólną petycję do zarządu spółki.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~dino 2012-03-08

Pracuję w branży transportowej. Jeżdżę tirami. Niestety nie do końca jestem zadowolony z tej pracy. Pracodawca nie wypłaca na czas miesięcznej pensji. Właściwie standardem jest to, że płaci po 3 -4 miesiącach. Jeszcze nie wszystko. O Fiacie nie słyszałem, żeby zalegał.

~joel 2012-03-08

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie: "jaka praca, taka płaca". Można te słowa sparafrazować i powiedzieć: "Jaka płaca, taka praca". I coś w tym jest. Nie wiem jakie są zarobki w fabryce fiata, oby jednak nie zmniejszyło to bezpieczeństwa produkowanych aut.

~kamrat32 2012-03-08

Ciężkie czasy nastały. Wszędzie są podwyżki (gaz, energia, benzyna), jednak brak podwyżek w pracy. Sam tego doświadczam. Dobrze, że są petycje o podwyżkę. Oby podwyżka przełożyła się na jakość pracy.

~mojsza 2012-03-07

A co się dziwić ludziom, że chcą 500zł więcej..są takie czasy, że wszystko idzie w górę. Dobrze, że ceny paliwa jeszcze za wysoko nie poszybowały. Może Fiat się zgodzi na te podwyżki..a może nie?

~jakataka 2012-03-07

Niech strajkują jak muszą. Zawsze ktoś czegoś chce od Fiata. Ten koncern przez to jest dość zapracowany. Tylko ma to teraz sens? Też chcę podwyżkę-można prosić? Ale w Citroenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.