Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Proton zdobywa kolejne punkty

Proton zdobywa kolejne punkty

Niemiecki zespół Proton Competition, w którym startuje polski kierowca Maciej Marcinkiewicz, zajął piąte miejsce podczas drugiej rundy Mistrzostw Świata FIA GT klasyfikacji N-GT na hiszpańskim torze w Walencji.

Proton zdobywa kolejne punkty

Piątkowe treningi odbywały się w ulewnym deszczu, co nie ułatwiło Protonowi pracy z ustawieniem samochodu, a Polakowi nauki specyfiki toru. Podczas kwalifikacji było sucho, a niemiecki zespół z Maciejem Marcinkiewiczem zajął 6. pozycję startową w klasie.

Ten wyścig zespół Proton Competition zalicza do bardzo udanych. Kolejne zdobyte punkty dają mu czwarte miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

Maciej Marcinkiewicz: - "Wyścig przebiegał bez problemów i według założeń taktycznych zespołu. Obawialiśmy się czeskiego zespołu Vonka Racing, który przyjął taktykę jazdy na jeden pit stop. My z kolei musieliśmy dwa razy zatrzymać się w boksie. Jednak byliśmy szybsi od nich, a nasza przewaga uzyskana na torze była wystarczająca na tyle, aby po drugim pit stopie, kiedy wsiadałem już do samochodu, wyjechać na tor przed nimi. Jestem bardzo zadowolony z wyścigu. Do końca swojej zmiany cały czas "dochodziłem" Porsche z Yukos, ale zabrakło mi kilku okrążeń żeby ich wyprzedzić."

Rywalizację w klasie N-GT zwyciężyła załoga Freisinger Motorsport w składzie Sascha Maassen, Lucas Luhr Porsche 996 GT3 RSR, a w klasie GT zwyciężyła zaloga BMS Scuderia Italia - Luca Cappellari i Fabrizio Gollin Ferrari 550 Maranello.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj