mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Proton zdobywa kolejne punkty

Proton zdobywa kolejne punkty

Niemiecki zespół Proton Competition, w którym startuje polski kierowca Maciej Marcinkiewicz, zajął piąte miejsce podczas drugiej rundy Mistrzostw Świata FIA GT klasyfikacji N-GT na hiszpańskim torze w Walencji.

Piątkowe treningi odbywały się w ulewnym deszczu, co nie ułatwiło Protonowi pracy z ustawieniem samochodu, a Polakowi nauki specyfiki toru. Podczas kwalifikacji było sucho, a niemiecki zespół z Maciejem Marcinkiewiczem zajął 6. pozycję startową w klasie.

Ten wyścig zespół Proton Competition zalicza do bardzo udanych. Kolejne zdobyte punkty dają mu czwarte miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

Maciej Marcinkiewicz: - "Wyścig przebiegał bez problemów i według założeń taktycznych zespołu. Obawialiśmy się czeskiego zespołu Vonka Racing, który przyjął taktykę jazdy na jeden pit stop. My z kolei musieliśmy dwa razy zatrzymać się w boksie. Jednak byliśmy szybsi od nich, a nasza przewaga uzyskana na torze była wystarczająca na tyle, aby po drugim pit stopie, kiedy wsiadałem już do samochodu, wyjechać na tor przed nimi. Jestem bardzo zadowolony z wyścigu. Do końca swojej zmiany cały czas "dochodziłem" Porsche z Yukos, ale zabrakło mi kilku okrążeń żeby ich wyprzedzić."

Rywalizację w klasie N-GT zwyciężyła załoga Freisinger Motorsport w składzie Sascha Maassen, Lucas Luhr Porsche 996 GT3 RSR, a w klasie GT zwyciężyła zaloga BMS Scuderia Italia - Luca Cappellari i Fabrizio Gollin Ferrari 550 Maranello.

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!