mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Provident stawia na Skodę

Provident stawia na Skodę

Provident Polska wybrał głównie samochody marki Skoda na planowaną do 2012 roku wymianę swojej floty. Obsługą leasingową oraz kompleksowym serwisem samochodów zajmie się firma KBC Autolease Polska.

Provident stawia na Skodę
Wybór aut odbywał się na podstawie przetargu, który przebiegał dwutorowo. Z jednej strony sprawdzano oferty producentów samochodów, z drugiej firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym (full service leasing). Provident wybierał spośród sześciu największych firm samochodowych oraz pięciu firm leasingowych. Najważniejszymi kryteriami były cena, bezpieczeństwo, specyfikacja aut oraz ekologia.

- Decyzja, jaką podjęliśmy, nie była pochopna ani przypadkowa. W prowadzonym przetargu wzięli udział wszyscy liczący się producenci samochodów. Skrupulatne analizy pokazały nam, że ofertę najbardziej dostosowaną do potrzeb Providenta, pod względem cen detalicznych, rabatów, wartości rezydualnej i kosztów eksploatacyjnych otrzymaliśmy od Skody - tłumaczy Bartłomiej Wiśniewski, kierownik ds. floty samochodowej Provident Polska.

Do końca 2012 Provident planuje wymianę całej floty, w czterech transzach,
łącznie ponad 1.200 samochodów. W tym roku wymienione zostaną 503 samochody:
- lipiec - 247 aut marki Skoda (27 szt. Octavia i 220 szt. Fabia),
- październik - 237 samochodów Skody (43 szt. Octavia i 168 szt. Fabia)         
- oraz w sumie 26 aut segmentu D (Skoda Superb, Opel Insignia i Toyota Avensis),

- Na początku 2011 roku, przyjrzymy się rynkowi samochodowemu, przeanalizujemy ponownie oferty producentów oraz firm leasingowych. Przez pół roku wiele się może wydarzyć. Jeżeli znajdziemy lepszą propozycję będziemy mogli negocjować z dotychczasowymi dostawcami – mówi Mariusz Dąbrowski, dyrektor finansowy Providenta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda przetarg zarzadzanie flota

Podobne wiadomości:

Škoda Praktik po liftingu

auto motor i sport 0000-00-00

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~lolel 2010-06-22

provident sam udziela pozyczek , to dlaczego sam sobie nie mogl wylizingowac samochodow ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.