mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prowadzenie biznesu w Polsce coraz łatwiejsze

Prowadzenie biznesu w Polsce coraz łatwiejsze

Według raportu Doing Business 2013 Polska znalazła się na czele listy państw, które najbardziej usprawniły warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Poprawę sytuacji prowadzenia biznesu potwierdzają także opracowania Banku Światowego, wg którego nasz kraj awansował z 62. na 55. miejsce.
Zdaniem eksperta Pracodawców RP Piotra Rogowieckiego taki wynik daje powód do zadowolenia. – Nie można jednak spocząć na laurach, ponieważ wiele jeszcze zostało do zrobienia – przestrzega ekspert.

Prowadzenie biznesu w Polsce coraz łatwiejsze
Pozostałe podrankingi pokazują jednak, że wiele jest do zrobienia. – Pracodawcy RP od dłuższego czasu domagają się usprawnienia wydawania pozwoleń na budowę, co pozwoliłoby przyspieszyć proces inwestycyjny i obniżyć jego koszty. Procedur w tym zakresie jest obecnie zbyt dużo i ciągną się one miesiącami. Rząd co prawda proponuje przygotowanie Kodeksu budowlanego, lecz do końca prac nad tym projektem jest nadal daleko – mówi ekspert.

W podrankingu podatkowym, pomimo poprawy o dziesięć pozycji, 114. miejsce chluby nam nie przynosi. – Przepisy w dalszym ciągu są skomplikowane, niejasne, a interpretacje podatkowe – nierzadko ze sobą sprzeczne – mówi Piotr Rogowiecki. Ponadto nadal należy pracować nad poprawą wydajności sądownictwa gospodarczego, gdyż sprawy wciąż trwają zbyt długo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross