mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Prywatyzacja Grupy Lotos

Prywatyzacja Grupy Lotos

23 marca w Gdańsku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos SA. Podczas posiedzenia wyrażono zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 35 mln akcji serii B.

Akcje zwykłe na okaziciela serii B zostaną obok akcji zwykłych imiennych serii A zaoferowane inwestorom w drodze publicznej subskrypcji akcji dopuszczonych do publicznego obrotu papierami wartościowymi.

Łącznie, kapitał zakładowy Grupy Lotos będzie liczył do 113,7 mln zł. Zgodnie z wolą akcjonariuszy zmianie uległa również wartość nominalna akcji z 10 zł do 1 zł.

15 marca 2005 r. Rada Ministrów zaakceptowała wniosek ministra skarbu państwa w sprawie wyrażenia zgody na zbycie akcji Grupy Lotos w istniejącym i podwyższonym kapitale w drodze oferty publicznej.

"To ważny okres w historii naszej firmy oraz dla polskiego rynku kapitałowego. 3 lutego nabyliśmy akcje rafinerii południowych i Petrobaltiku. Zapoczątkowana ponad rok temu konsolidacja biznesowa znalazła swoje odzwierciedlenie w połączeniu naszych firm" - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA - "Obecnie intensywnie pracujemy nad prospektem emisyjnym, który trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd do końca marca. Na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zamierzamy zadebiutować w czerwcu."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando