mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przebudzenie Łady

Przebudzenie Łady

Tanie i sztuczne samochody marki Łada, produkowane przez naszych wschodnich sąsiadów mają w motoryzacyjnym świecie już nawet swoją kategorię z dowcipami. Producent jednak stara się wymazać ten nieprzyjemny wizerunek poprzez uczestnictwo w światowej klasy wyścigach.

Przebudzenie Łady

W tym roku Łada zadebiutuje w kategorii World Touring Car Championship (WTCC), która jest siostrzaną rozgrywką do serii Formuła 1. Obejmuje ona zmodyfikowane wersje samochodów jeżdżących na co dzień po ulicach. Posunięcie to jest związane z nowym nastrojem, bądź też modą panującą w kraju. Po upadku Związku Radzieckiego i latach ekonomicznego chaosu, Rosja rozwija się głównie dzięki bardzo korzystnym cenom po których eksportuje olej. Wobec tego może powoli od nowa budować swój wizerunek na arenie międzynarodowej.

Pomimo narodowego przebudzenia, próba zaistnienia w WTCC nie obyła się bez problemów. Rosyjska drużyna nie wystartowała w pierwszym wyścigu sezonu na torze Monza, gdyż inżynierowie nadal pracują nad samochodem. Kolejnym problemem jest to, że kierowcy nie zostali jeszcze awansowani. Gdy w końcu wystartują w wyścigach , to konkurować będą z takimi markami jak BMW, Alfa Romeo i Chevrolet.

Większość samochodów marki Łada jest bardzo prymitywna pod względem konstrukcji. Na język nasuwa się stary dowcip: "Jak podwoić wartość Łady? –Należy zatankować do pełna bak". AvtoVaz twierdzi jednak, że te informacje są już bardzo przestarzałe, a w nowych modelach dokonano wielu unowocześnień. Ostatnimi czasy rosyjski rząd stara się uczynić z tej firmy potęgę gospodarczą na miarę Gazpromu. W tym miesiącu Łada pozyskała strategicznego partnera, który wspomoże projekt szacowany na 5 miliardów dolarów. Jego celem będzie produkcja nowoczesnych silników oraz samochodów.

Czytaj także:

"Car zmartwychwstał!" (2006-04-26)

"Rosyjski rynek kusi producentów" (2005-11-17)

Tematy w artykule: Marki MG

Podobne wiadomości:

MG przygotowuje sportowy model

MG przygotowuje sportowy model

Aktualności 2014-05-27

Komentuj:

~ba3 cccp 2007-04-12

co wy wiecie lamusy, cos musi byc jedynie na tyle doskonale aby moglo sluzyc bardziej nie musi lada taka jest dlatego nie jest super droga a jesli chodzi o osiagi to lada bije na glowe te gowniane golfy przynajmniej silnikami!!! wy niedouczone pismaki

~joker 2006-04-28

hahaha ]:-> nice joke. uśmiełem się maskarycznie. wpisujecie kawały o samochodach wybierzemy później najlepszy i pośmiejemy się :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.