mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przed Rajdem Bohemia

Przed Rajdem Bohemia

Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy w tym sezonie wyjeżdżają poza granice kraju. W najbliższy weekend rozegrany zostanie Rajd Bohemia stanowiący IV rundę Mistrzostw Polski, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Europy Centralnej. Rajdowe zmagania na czeskich asfaltach zapowiadają się niezwykle ekscytująco. Lista zgłoszeń liczy aż 116 załóg, w tym 34 załóg z Polski.

Przed Rajdem Bohemia
Rajd Bohemia to jedna z najdłuższych imprez w kalendarzu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010. Na trasie o długości ponad 780 km wytyczono 16 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 227 km. Rywalizację rozpocznie w najbliższy piątek, 2 lipca o 17.00 ponad dwukilometrowy Super OS rozegrany w pobliżu Mladej Boleslav – bazy rajdu. Na sobotę przewidziano aż dziewięć odcinków specjalnych, na niedzielę kolejnych sześć.

Do rywalizacji w Rajdzie Bohemia przystąpi 34 załóg z Polski. Najwyżej rozstawieni są Michał Sołowow z Maciejem Baranem (Ford Fiesta Super 2000), którzy otrzymali od organizatora numer 4. Oczko niżej na liście startowej znaleźli się bracia Bębenkowie (Citroen C2R2 MAX) dysponujący priorytetem FIA B. Jak ósma załoga do rywalizacji na trasie Bohemii wyjadą Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem (Subaru Impreza). Na trasie zobaczymy również: Tomasza Kuchara z Danielem Dymurskim (Peugeot 207 S2000), Leszka Kuzaja z Craigiem Perry (Skoda Fabia S2000) oraz aktualnych Mistrzów Polski Bryana Bouffiera z Xavierem Panseri (Peugeot 207 S2000).

Podobne wiadomości:

Bezpłatna pomoc na autostradach w Czechach

Bezpłatna pomoc na autostradach w Czechach

Aktualności 2016-02-12

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S19 - trwają intensywne prace
S19 - trwają intensywne prace
Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.