mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przede wszystkim trening

Przede wszystkim trening

W ubiegły weekend zakończyła się piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 21. Rajd Dolnośląski. O wysoki poziom konkurencji starała się zadbać również debiutująca w tym sezonie załoga Tomasz Porębski / Tomasz Spurek, za kierownicą nowego samochodu Citroen DS3 R3.

Przede wszystkim trening
"Rajd Dolnośląski za nami. Przede wszystkim cieszę się, że po przerwie, jaką miałem, udało mi się powrócić na rajdowe trasy i to w tak ciekawym samochodzie. Citroen DS3 to bardzo nowoczesna rajdówka wymagająca optymalnego ustawienia. Poznanie jego właściwości wymaga trochę czasu. Czasu poświeconego przede wszystkim na liczne testy. My do samochodu, nie licząc małego rekonesansu w Czechach, wsiedliśmy na odcinku testowym. To dopiero tak naprawdę wtedy zaczęliśmy poznawać walory DS3. Setup, z jakiego korzystaliśmy podczas rajdu, okazał się niezbyt dopasowany do specyfikacji trasy, co spowodowało między innymi, że nie mogłem odpowiednio rozpędzić się po powrocie. Priorytetem było doprowadzenie DS3 do mety i nie mogłem sobie pozwolić na jakikolwiek błąd" – mówił po rajdzie Tomasz Porębski.

"Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze pojechać tym samochodem w obecnym sezonie i – wykorzystując wiedzę zdobytą podczas minionego weekendu – kolejny start będzie już dla nas w pełni satysfakcjonujący. Mamy kilka ciekawych i zarazem ambitnych planów, które wierzę, że się powiodą. Dziękuje wszystkim za doping, jaki otrzymaliśmy podczas tego weekendu oraz wszystkim tym, którzy wspierają nasz zespół. Podziękowania także dla Gekon Racing za miłą współpracę" – dodał kierowca.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie imprezy – Rajd Polski zaplanowany pod koniec bieżącego miesiąca (23-25 września) oraz Rajd Koszyc, który odbędzie się w połowie października.

Podobne wiadomości:

Kajetanowicz przed Rajdem Dolnośląskim

Kajetanowicz przed Rajdem Dolnośląskim

Aktualności 2011-08-31

Chuchała przed Dolnośląskim:

Chuchała przed Dolnośląskim: "Trzeba iść...

Aktualności 2011-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.