mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przegrywamy walkę o fabrykę Mercedesa

Przegrywamy walkę o fabrykę Mercedesa

Fabryka, w której produkowane mają być nowe modele mercedesów A Klasse i B Klasse powstanie raczej w rumuńskim Jucu, informuje Puls Biznesu, powołując się na doniesienia gazety Automotive News.

Przegrywamy walkę o fabrykę Mercedesa
Według Automotive News (AN), Mercedes rozważa budowę fabryki w parku technologicznym Tetarom III w rumuńskim Jucu, gdzie produkcję ulokowała już m.in. Nokia. Obecnie przeszkodą w podjęciu ostatecznej decyzji jest spór na temat docelowej produkcji nowych zakładów. Rumuni chcą, aby fabrykę opuszczało 350 tys. aut rocznie. Niemcy myślą raczej o produkcji na poziomie 70-100 tys. aut.

"AN" podkreśla, że decyzja musi zapaść szybko, bo Mercedes chce wprowadzić nowe modele aut A Klasse i B Klasse na rynek już w 2011 roku.

Mercedes chce budować auta w Europie Wschodniej z powodu niższych kosztów pracy. Rumunia ma pod tym względem przewagę, bo stawka godzinowa pracy wynosi tam 3,23 EUR (w Niemczech 42 EUR). W Polsce sięga 6 EUR, ale nasz kraj ma lepiej niż Rumunia rozwiniętą infrastrukturę i koszty logistyki mogłyby być znacznie niższe niż w Rumunii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa A
Mercedes Klasa A
Cena podstawowa już od: 91 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

CLC za 109 500 zł!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~mirko 2008-06-19

Fabryka miala powstac na terenie mojej gminy dla mnie to byla jak wygrana w lottka sam od 8 lat pracuje w BMW w niemczech i teraz mi nadazyla sie okazja zeby wrucic do kraju i pracowac w Mercedesie jestem bardzo zawiedziony postawa Polski ze zmarnowali taka szanse na rozwoj gospodarczy

~kimi 2008-02-23

Jak to? Mercedes z Polski? Mercedes z Rumunii? Świat się kończy.

~racjonalistazadwatrzysta 2008-02-21

Już widzimy efekty zmian zachodzących w naszej gospodarce. Ten news to kolejny dowód na to, że nie można tak się cieszyć z inwestycji w postaci zwykłych fabryk/montowni. Potrzebne są inwestycje, które stawiają na unikalne wartości danego narodu. A taka montownia?- wczoraj w Niemczech, dziś u nas, jutro w Rumunii, a pojutrze w Kazachstanie.

~wac 2008-02-18

Robotnik ma 3 Euro Kamyku, a drugie 3 euro szabruje mu władza w postaci podatków, narzutów, danin i przymusowych "ubezpieczeń". Gdzie ty żyjesz skoro tego nie czaisz?!

~Kamyk 2008-02-17

Jakim cudem w Polsce robotnik ma pensję 6 Euro? To chyba jakaś pomyłka?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.