mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Sprzedaż pojazdów marki Nissan z bezstopniową przekładnią CVT przekroczyła po raz pierwszy w ubiegłym roku obrachunkowym granicę miliona egzemplarzy.

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna
Cel zakładający sprzedaż miliona pojazdów wyposażonych w przekładnie CVT został ogłoszony w ramach Zielonego Programu Nissan w 2010 r. Sprzedaż pojazdów z przekładnią tego typu wzrosła czterokrotnie od roku obrachunkowego 2004 do roku 2007, odpowiednio z 250.000 do miliona egzemplarzy. Obecnie pojazdy z CVT stanowią około 28,6% łącznej globalnej sprzedaży, podczas gdy w 2004 roku wskaźnik ten wynosił zaledwie 7%. Popularność technologii CVT jest różna w poszczególnych regionach – najwyższa w Ameryce Północnej i Japonii – odpowiednio 47,4% i 43,8%.

Pierwszy pojazd z przekładnią CVT został wprowadzony w 1992 r. Nissan nieustannie pracuje nad poprawą parametrów i wydajności skrzyń CVT. W 2002 r. opracowane zostało rozwiązanie umożliwiające współpracę przekładni CVT z silnikami o wysokim momencie obrotowym i pojawiła się pierwsza na świecie bezstopniowa przekładnia automatyczna przystosowana do eksploatacji z silnikami o dużych pojemnościach do 3,5 litra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Jeszcze szybszy – Nissan GT-R V-Spec!

auto motor i sport 0000-00-00

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.