mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Sprzedaż pojazdów marki Nissan z bezstopniową przekładnią CVT przekroczyła po raz pierwszy w ubiegłym roku obrachunkowym granicę miliona egzemplarzy.

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna
Cel zakładający sprzedaż miliona pojazdów wyposażonych w przekładnie CVT został ogłoszony w ramach Zielonego Programu Nissan w 2010 r. Sprzedaż pojazdów z przekładnią tego typu wzrosła czterokrotnie od roku obrachunkowego 2004 do roku 2007, odpowiednio z 250.000 do miliona egzemplarzy. Obecnie pojazdy z CVT stanowią około 28,6% łącznej globalnej sprzedaży, podczas gdy w 2004 roku wskaźnik ten wynosił zaledwie 7%. Popularność technologii CVT jest różna w poszczególnych regionach – najwyższa w Ameryce Północnej i Japonii – odpowiednio 47,4% i 43,8%.

Pierwszy pojazd z przekładnią CVT został wprowadzony w 1992 r. Nissan nieustannie pracuje nad poprawą parametrów i wydajności skrzyń CVT. W 2002 r. opracowane zostało rozwiązanie umożliwiające współpracę przekładni CVT z silnikami o wysokim momencie obrotowym i pojawiła się pierwsza na świecie bezstopniowa przekładnia automatyczna przystosowana do eksploatacji z silnikami o dużych pojemnościach do 3,5 litra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.