Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna

Sprzedaż pojazdów marki Nissan z bezstopniową przekładnią CVT przekroczyła po raz pierwszy w ubiegłym roku obrachunkowym granicę miliona egzemplarzy.

Przekładnia CVT Nissana niezwykle popularna
Cel zakładający sprzedaż miliona pojazdów wyposażonych w przekładnie CVT został ogłoszony w ramach Zielonego Programu Nissan w 2010 r. Sprzedaż pojazdów z przekładnią tego typu wzrosła czterokrotnie od roku obrachunkowego 2004 do roku 2007, odpowiednio z 250.000 do miliona egzemplarzy. Obecnie pojazdy z CVT stanowią około 28,6% łącznej globalnej sprzedaży, podczas gdy w 2004 roku wskaźnik ten wynosił zaledwie 7%. Popularność technologii CVT jest różna w poszczególnych regionach – najwyższa w Ameryce Północnej i Japonii – odpowiednio 47,4% i 43,8%.

Pierwszy pojazd z przekładnią CVT został wprowadzony w 1992 r. Nissan nieustannie pracuje nad poprawą parametrów i wydajności skrzyń CVT. W 2002 r. opracowane zostało rozwiązanie umożliwiające współpracę przekładni CVT z silnikami o wysokim momencie obrotowym i pojawiła się pierwsza na świecie bezstopniowa przekładnia automatyczna przystosowana do eksploatacji z silnikami o dużych pojemnościach do 3,5 litra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj