mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przełamanie ziemi w Gdańsku

Przełamanie ziemi w Gdańsku

Na terenie Pomorskiej SSE położonym w Gdańsku, odbyła się historyczna ceremonia "przełamania ziemi" pod fabrykę SURUGA POLSKA, zorganizowana w przeddzień rozpoczęcia budowy pierwszej japońskiej inwestycji na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem prac fabryka rozpocznie działalność z początkiem stycznia 2007.

Przełamanie ziemi w Gdańsku

Zamiast wkopania tradycyjnego kamienia węgielnego, Japończycy odprawili ceremonię Kuwaresiki - tzw. "przełamania ziemi". Polega ona na trzykrotnym wbiciu łopat w ziemię i wypowiedzeniu przebłagalnej formułki w języku japońskim. W ten sposób uczestnicy ceremonii dokonali symbolicznych przeprosin Matki Ziemi za zakłócenie jej spokoju.

Na terenie przy gdańskim lotnisku powstanie szósta na świecie, a pierwsza w Europie, fabryka japońskiego koncernu. Suruga Seiki produkuje, oprócz specjalistycznych podzespołów, elementy do wtryskiwaczy samochodowych i narzędzia precyzyjne. W świecie znana jest z zastosowania najbardziej zaawansowanych technologii cyfrowych w zakresie dokładności i obróbki powierzchniowej.

SURUGA SEIKI jest pierwszą japońską firmą, która wybuduje fabrykę w województwie pomorskim. 7 czerwca 2005 r. Zarząd Suruga Seiki podjął decyzję o rozpoczęciu inwestycji w Polsce. Komunikat w prasie japońskiej głosi: "Rynek europejski nie był nigdy naszym priorytetem. Tym niemniej zdecydowaliśmy się na budowę fabryki ze względu na fakt, że nasze fabryki w Szanghaju i Stanach Zjednoczonych, stanowiące inwestycyjny priorytet, zakończą rok obrotowy dodatnim wynikiem finansowym. Jesteśmy teraz gotowi wejść na rynek europejski jako drugi co do wielkości na świecie, łącząc produkcję z handlem".

1 kwietnia 2005r. został oficjalnie zakończony proces łączenia się firm SURUGA SEIKI i jej największego partnera handlowego MISUMI. Suruga ma siedzibę i główną fabrykę w Japonii, w mieście Shizuoka nad Pacyfikiem, posiada też fabryki w Chinach, Singapurze, Wietnamie i USA.

Przeczytaj także:

Japończycy w Gdańsku (2005-06-20)

Plasmet - produkcja pełną parą! (2006-02-01)

 


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.