mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przemianowany Smart

Przemianowany Smart

Wiadomo już oficjalne, że legendarna, brytyjska marka AC zamierza ponownie uderzyć w rynek motoryzacyjny. Zajmie się ona produkcją samochodów sportowych, stworzonych przez firmę o nazwie Project Kimber.

Przemianowany Smart

Ta wiadomość oznacza koniec spekulacji na temat rzeczywistej tożsamości tajemniczego, dwuosobowego samochodu sportowego, który produkowany będzie w fabryce umiejscowionej w Walii. Potwierdzono również informacje, że lekki samochód zaprojektowany zostanie przez jednego z największych  brytyjskich ekspertów przemysłu motoryzacyjnego. Gordon Murray, urodzony w RPA projektant odpowiedzialny był już za produkcję samochodu dla McLarena.

Grupa Project Kimber odsłoniła wprawdzie tożsamość ludzi stojących za projektem, jednakże dokładniejsze dane techniczne samochodu pozostają nadal w ścisłej tajemnicy. Jak dotąd wiadomo tylko tyle, że będzie on dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych: roadster oraz coupe. Zostanie on zbudowany na płycie podłogowej, napędzanego na tylną oś, Smarta Roadster, którego produkcja zakończyła się w zeszłym roku. Nowy model otrzyma nową jednostkę silnikową oraz skrzynię biegów. Nad odświeżonym wyglądem samochodu pracować będzie Keith Heflet, który pomagał przy projektowaniu studium koncepcyjnego dla Jaguara.

Produkcja samochodu rozpocznie się najprawdopodobniej już w 2007 roku i osiągnie poziom ośmiu tysięcy egzemplarzy każdego roku. Ceny wprawdzie nie zostały jeszcze opublikowane, lecz spodziewać się można, że w przeliczeniu osiągną poziom 70 tysięcy złotych. Użycie marki AC do produkcji nowego auta nie wpłynie na produkcję sportowego AC MkV, który obecnie składany jest w małych ilościach na Malcie. 


Czytaj także:

Smart bliżej DaimlerChrysler (2006-07-21)

Smart Roadster - reinkarnacja? (2006-02-21)

Smart Forfour na boczny tor (2006-03-27)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart roadstery Project Kimble

Podobne wiadomości:

Elektryczny Smart w Paryżu

Elektryczny Smart w Paryżu

Aktualności 2016-06-14

Problemy smarta z układem kierowniczym

Problemy smarta z układem kierowniczym

Aktualności 2015-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross