mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przestaliśmy kupować używany złom?

Przestaliśmy kupować używany złom?

Rynek samochodów używanych nadal dominuje nad autami nowymi i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie nastąpiły zmiany w tej kwestii. Mentalność Polaków jednak się zmienia. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, przez co handlarzom coraz ciężej sprzedaje się totalny złom.

Przestaliśmy kupować używany złom?

Firma Motoraporter przeprowadziła po raz kolejny raport. Tym razem pod lupę wzięła pierwsze półrocze 2014 roku. Po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że ilość samochodów sprowadzanych zza granicy (51 procent) dorównała ilości samochodów krajowych (49 procent).Nadal obrót samochodów odbywa się głownie za pomocą pośredników. Są to komisy oraz tzw. autohandle. Co ciekawe coraz więcej takich usług działa przy autoryzowanych stacjach obsługi. Więcej obiorców indywidualnych sprzedaje auta niż rok temu (wzrost o 6 procent). Nie jest to trend który będzie drastycznie się zmieniał - dużo wygodniej jest zostawić samochód w rozliczeniu niż samodzielnie go sprzedawać.   Najciekawsza statystyka dotyczy jednak samochodów, na który przeprowadzono inspekcje. Według ekspertów Motoraportera aż w 59 procentach badanych pojazdów stan faktyczny dość znacząco różnił się od tego, co było w opisie. Sytuacja co prawda poprawiła się o 7 procent, ale nadal jest to bardzo niekorzystny wynik. Jedynie 41 procent pokrywało się z rzeczywistością. Z reguły były to samochody sprzedawane prze osoby indywidualne.Nadal w ogłoszeniach najczęściej mija się z prawdą stan o bezkolizyjnej przeszłości danego egzemplarza. Aż 69 procent takich samochodów miało kolizyjną przeszłość. Dodatkowo co trzeci sprzedawany samochód może mieć przekręcony licznik. Mimo wszystko duży przebieg, nawet więcej niż magiczne 200 tys. km  przy jednocześnie zadbanym, regularnie serwisowanym, bezkolizyjnym samochodzie to nadal dobry zakup.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.