mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

W Firmie Oponiarskiej Dębica rozpoczął się dwutygodniowy przestój na wydziale produkującym opony ciężarowe. To nie pierwsza przerwa - podobne miały miejsce w lutym i kwietniu. W ich wyniku wielkość tegorocznej produkcji opon spadnie o 4,8 procent w stosunku do zakładanego planu. Powodem przerw w produkcji jest małe zapotrzebowanie na opony ciężarowe.

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe
Jak powiedziała Radiu Rzeszów Monika Garduła z Firmy Oponiarskiej Dębica popyt na opony ciężarowe ciągle spada, zredukowano także liczbę zamówień. Nie można wykluczyć kolejnych przestojów w następnych miesiącach. Prawie 80 procent opon ciężarowych produkowanych w Dębicy trafia na eksport. Bez zakłóceń odbywa się natomiast produkcja opon do samochodów osobowych.

Zgodnie z podpisanym niedawno przez zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica i związki zawodowe nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy od września pensje będą obniżone o 7 procent. Do końca roku w spółce nie powinno być zwolnień grupowych.

Dębica SA zatrudnia 2700 osób. To jeden z największych zakładów Podkarpacia.

Podobne wiadomości:

Nowa Panamera na bezpiecznych oponach

auto motor i sport 0000-00-00

Test opon letnich

auto motor i sport 0000-00-00

Opony letnie na sezon 2009. Od tych z wyższej półki do w miarę niedrogich - do testu stają opony 12 marek, o popularnym rozmiarze 205/55 R 16V. W roli testera występuje nowy VW Golf.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.