mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

W Firmie Oponiarskiej Dębica rozpoczął się dwutygodniowy przestój na wydziale produkującym opony ciężarowe. To nie pierwsza przerwa - podobne miały miejsce w lutym i kwietniu. W ich wyniku wielkość tegorocznej produkcji opon spadnie o 4,8 procent w stosunku do zakładanego planu. Powodem przerw w produkcji jest małe zapotrzebowanie na opony ciężarowe.

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe
Jak powiedziała Radiu Rzeszów Monika Garduła z Firmy Oponiarskiej Dębica popyt na opony ciężarowe ciągle spada, zredukowano także liczbę zamówień. Nie można wykluczyć kolejnych przestojów w następnych miesiącach. Prawie 80 procent opon ciężarowych produkowanych w Dębicy trafia na eksport. Bez zakłóceń odbywa się natomiast produkcja opon do samochodów osobowych.

Zgodnie z podpisanym niedawno przez zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica i związki zawodowe nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy od września pensje będą obniżone o 7 procent. Do końca roku w spółce nie powinno być zwolnień grupowych.

Dębica SA zatrudnia 2700 osób. To jeden z największych zakładów Podkarpacia.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic