mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe

W Firmie Oponiarskiej Dębica rozpoczął się dwutygodniowy przestój na wydziale produkującym opony ciężarowe. To nie pierwsza przerwa - podobne miały miejsce w lutym i kwietniu. W ich wyniku wielkość tegorocznej produkcji opon spadnie o 4,8 procent w stosunku do zakładanego planu. Powodem przerw w produkcji jest małe zapotrzebowanie na opony ciężarowe.

Przestój w Dębicy - nie ma popytu na opony ciężarowe
Jak powiedziała Radiu Rzeszów Monika Garduła z Firmy Oponiarskiej Dębica popyt na opony ciężarowe ciągle spada, zredukowano także liczbę zamówień. Nie można wykluczyć kolejnych przestojów w następnych miesiącach. Prawie 80 procent opon ciężarowych produkowanych w Dębicy trafia na eksport. Bez zakłóceń odbywa się natomiast produkcja opon do samochodów osobowych.

Zgodnie z podpisanym niedawno przez zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica i związki zawodowe nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy od września pensje będą obniżone o 7 procent. Do końca roku w spółce nie powinno być zwolnień grupowych.

Dębica SA zatrudnia 2700 osób. To jeden z największych zakładów Podkarpacia.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross