mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przetasowania na szczycie

Przetasowania na szczycie

Fiat zmienia strukturę wśród swoich marek sportowo-ekskluzywnych. Marka Maserati została odłączona od Ferrari i będzie odtąd połączona z Alfą Romeo.

Przetasowania na szczycie

Wizerunek Alfy ma być sportowy, a według władz Fiata na razie nie spełnia w wystarczającym stopniu tych oczekiwań. Takie posunięcie taktyczne może również zwiastować wystawienie na sprzedaż scuderii, której negatywne wyniki powodowane były przez straty i koszty inwestycji właśnie w Maserati. Mówi się również o możliwej ekspansji globalnej Alfa Romeo.

W tym kontekście, wsparcie techniczne i dotyczące sieci sprzedaży ze strony przyłączonej luksusowej marki, ma dać większą pewność, co do wejścia na inne rynki. Fiatowi chodzi zapewne głównie o USA, gdzie do 1991 roku sprzedawano popularne tam modele włoskiego producenta. Potem, kiedy rynek europejski nie zapewniał realizacji planów sprzedaży, firma ponownie zwróciła się w stronę Stanów i planowała powrót do tamtejszych salonów w 2007 roku.

Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający Fiat Auto potwierdził to mówiąc, że "Ruch ten jest kluczowy dla przyszłości marki Alfa Romeo. W kontekście ponownego wprowadzenia aut (red. do USA) musimy skupić uwagę na wyróżniającym charakterze każdej z marek". Nawiązując do jego słów można przypomnieć Alfę Spider z filmu "Absolwent", która bardziej przypominała właśnie speedstery Maserati niż większe i cięższe GT spod znaku Ferrari.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nissan zaprezentował nową generację modelu Leaf. Elektryczny model wygląda bardzo atrakcyjnie, a tego otrzymał wydajniejszy napęd i nowe technologie pod maską.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic