mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przetestowana Sonata

Przetestowana Sonata

Hyundai Sonata był kolejnym modelem poddanym rygorystycznym testom zderzeniowym organizacji EuroNCAP. W najbardziej prestiżowej kategorii, ochronie dorosłych pasażerów, auto zdobyło cztery gwiazdki.

Przetestowana Sonata

Hyundai Sonata jest już ósmym modelem, jaki trafił w ręcę ludzi z EuroNCAP od sierpnia tego roku. Niestety nie udało mu się dołączyć do grona "pięciogwiazdkowców". Łącznie Sonata zdobyła 27 punktów, czyli cztery gwiazdki. Zdecydował o tym wynik zderzenia czołowego, gdzie Sonata uzyskała tylko 9 punktów (56%). Przyczyną słabego wyniku w tej części testów było duże potencjalne ryzyko obrażeń nóg. Kierowcy ze strony pedałów, które w trakcie uderzenia przesunęły się znacznie do środka, oraz krawędzi kolumny kierownicy, a także dodatkowo przedniego pasażera, który razem z kierowcą byli narażeni na kontakt z twardymi elementami deski rozdzielczej. W przypadku zderzenia bocznego wynik był już dużo lepszy - autu przyznano 16 punktów, tylko o dwa mniej od maksimum.
 
Zobacz galerię zdjęć Hyundaia Sonata
 
Dobry wynik Sonata uzyskała w teście ochrony dzieci. 37 zdobytych punktów (76%) dało jej cztery gwiazdki. Bez rewelacji za to w przypadku ochrony pieszych w razie kolizji. Tylko 12 punktów (33%) i dwie gwiazdki.
 
Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

 
Czytaj także:

TEST Hyundaia Sonata

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Sonata Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Sonata

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Komentuj:

~ala 2006-11-30

takie piekne autko tak niszczyc, fe nieladnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.