mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przetestowana Sonata

Przetestowana Sonata

Hyundai Sonata był kolejnym modelem poddanym rygorystycznym testom zderzeniowym organizacji EuroNCAP. W najbardziej prestiżowej kategorii, ochronie dorosłych pasażerów, auto zdobyło cztery gwiazdki.

Przetestowana Sonata

Hyundai Sonata jest już ósmym modelem, jaki trafił w ręcę ludzi z EuroNCAP od sierpnia tego roku. Niestety nie udało mu się dołączyć do grona "pięciogwiazdkowców". Łącznie Sonata zdobyła 27 punktów, czyli cztery gwiazdki. Zdecydował o tym wynik zderzenia czołowego, gdzie Sonata uzyskała tylko 9 punktów (56%). Przyczyną słabego wyniku w tej części testów było duże potencjalne ryzyko obrażeń nóg. Kierowcy ze strony pedałów, które w trakcie uderzenia przesunęły się znacznie do środka, oraz krawędzi kolumny kierownicy, a także dodatkowo przedniego pasażera, który razem z kierowcą byli narażeni na kontakt z twardymi elementami deski rozdzielczej. W przypadku zderzenia bocznego wynik był już dużo lepszy - autu przyznano 16 punktów, tylko o dwa mniej od maksimum.
 
Zobacz galerię zdjęć Hyundaia Sonata
 
Dobry wynik Sonata uzyskała w teście ochrony dzieci. 37 zdobytych punktów (76%) dało jej cztery gwiazdki. Bez rewelacji za to w przypadku ochrony pieszych w razie kolizji. Tylko 12 punktów (33%) i dwie gwiazdki.
 
Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

 
Czytaj także:

TEST Hyundaia Sonata

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Sonata Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Sonata

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

~ala 2006-11-30

takie piekne autko tak niszczyc, fe nieladnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.