mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przetrzebione Tokyo Motor Show

Przetrzebione Tokyo Motor Show

Choć tegoroczna edycja wystawy samochodowej w Tokio dojdzie jednak do skutku, to aż o połowę zmniejszy się liczba wystawców w porównaniu z poprzednią edycją targów.

Przetrzebione Tokyo Motor Show
Kryzys nie omija bowiem żadnego z kontynentów i żadnej z wystaw (najmniejsze "straty" poniosła tylko wystawa w Genewie), o czym przekonać się mogły wszystkie nawet największe tegoroczne tego typu imprezy. Jeszcze w styczniu pod dużym znakiem zapytania stała również w ogóle organizacja wystawy w Tokio. Jednak organizatorzy postanowili, że pomimo mniejszej frekwencji wśród wystawców, nie może zabraknąć tak ważnych targów, jak impreza w Tokio. Tym bardziej, że odbywa się ona co dwa lata i sami Japończycy są już jej spragnieni.

Dlatego też zwiedzający będą się musieli pogodzić, iż w tym roku zabraknie stoisk takich marek jak chociażby niemieckie Volkswagen, BMW czy Mercedes oraz walczące o przeżycie General Motors, Chrysler oraz Ford. Łącznie udział w targach potwierdziły jak dotąd 122 firmy, czyli tylko nieco ponad 50% z 241, jakie wystawiały się przed dwoma laty.

Oczywiście na wystawie nie zabraknie wszystkich liczących się japońskich marek, choć np. 4 produkujące auta dostawcze zrezygnowały już z udziału. Udział w targach potwierdziły już także Porsche, Ferrari czy Hyundai-Kia.

41. edycja targów motoryzacyjnych w Tokio odbędzie się w dniach od 23. października do 4. listopada br.
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Co Kowalski w Genewie zobaczyć powinien?

Co Kowalski w Genewie zobaczyć powinien?

Aktualności 2014-03-04

Wystawa Poznań Motor Show 2014 - relacja

Wystawa Poznań Motor Show 2014 - relacja

Aktualności 2014-03-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.