mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przetrzebione Tokyo Motor Show

Przetrzebione Tokyo Motor Show

Choć tegoroczna edycja wystawy samochodowej w Tokio dojdzie jednak do skutku, to aż o połowę zmniejszy się liczba wystawców w porównaniu z poprzednią edycją targów.

Przetrzebione Tokyo Motor Show
Kryzys nie omija bowiem żadnego z kontynentów i żadnej z wystaw (najmniejsze "straty" poniosła tylko wystawa w Genewie), o czym przekonać się mogły wszystkie nawet największe tegoroczne tego typu imprezy. Jeszcze w styczniu pod dużym znakiem zapytania stała również w ogóle organizacja wystawy w Tokio. Jednak organizatorzy postanowili, że pomimo mniejszej frekwencji wśród wystawców, nie może zabraknąć tak ważnych targów, jak impreza w Tokio. Tym bardziej, że odbywa się ona co dwa lata i sami Japończycy są już jej spragnieni.

Dlatego też zwiedzający będą się musieli pogodzić, iż w tym roku zabraknie stoisk takich marek jak chociażby niemieckie Volkswagen, BMW czy Mercedes oraz walczące o przeżycie General Motors, Chrysler oraz Ford. Łącznie udział w targach potwierdziły jak dotąd 122 firmy, czyli tylko nieco ponad 50% z 241, jakie wystawiały się przed dwoma laty.

Oczywiście na wystawie nie zabraknie wszystkich liczących się japońskich marek, choć np. 4 produkujące auta dostawcze zrezygnowały już z udziału. Udział w targach potwierdziły już także Porsche, Ferrari czy Hyundai-Kia.

41. edycja targów motoryzacyjnych w Tokio odbędzie się w dniach od 23. października do 4. listopada br.
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Co Kowalski w Genewie zobaczyć powinien?

Co Kowalski w Genewie zobaczyć powinien?

Aktualności 2014-03-04

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Aktualności 2015-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.