mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przewietrz auto!

Przewietrz auto!

Trujące substancje w nowych samochodach.

Okazuje się, że trujące substancje wydzielane są nie tylko z rury wydechowej, ale również we wnętrzu auta.. Największe stężenie szkodliwych substancji obserwuje się w nowych samochodach. Dowodzą tego badania zawartości powietrza wewnątrz samochodów wykonane przez Csiro (instytucję zrzeszającą australijskich naukowców).

Kierowcy i pasażerowie nowych aut narażeni są na działanie oparów, których stężenie przekracza obojętne dla ludzkiego organizmu wartości graniczne, w wyniku czego skarżą się oni na bóle głowy, obrzęki i nudności. Szczególnie groźna jest wysoka koncentracja takich związków jak benzen, aceton czy styren.

Jak twierdzi specjalista od jakości powietrza z Steve Brown z Csiro, przebywając we wnętrzu nowego samochodu oddziałuje na nasz organizm mieszanka ok. 20 szkodliwych substancji, które już po kilku minutach mogą doprowadzić do złego samopoczucia, zmęczenia i zaburzeń orientacji. Naukowiec ten uważa, że należy wprowadzić oznaczenia jakości powietrza w nowych autach. Póki co osoby, które zakupiły nowy samochód, powinny szczególnie przez pierwsze pół roku użytkowania dobrze wietrzyć swój środek lokomocji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.