mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przewietrz auto!

Przewietrz auto!

Trujące substancje w nowych samochodach.

Okazuje się, że trujące substancje wydzielane są nie tylko z rury wydechowej, ale również we wnętrzu auta.. Największe stężenie szkodliwych substancji obserwuje się w nowych samochodach. Dowodzą tego badania zawartości powietrza wewnątrz samochodów wykonane przez Csiro (instytucję zrzeszającą australijskich naukowców).

Kierowcy i pasażerowie nowych aut narażeni są na działanie oparów, których stężenie przekracza obojętne dla ludzkiego organizmu wartości graniczne, w wyniku czego skarżą się oni na bóle głowy, obrzęki i nudności. Szczególnie groźna jest wysoka koncentracja takich związków jak benzen, aceton czy styren.

Jak twierdzi specjalista od jakości powietrza z Steve Brown z Csiro, przebywając we wnętrzu nowego samochodu oddziałuje na nasz organizm mieszanka ok. 20 szkodliwych substancji, które już po kilku minutach mogą doprowadzić do złego samopoczucia, zmęczenia i zaburzeń orientacji. Naukowiec ten uważa, że należy wprowadzić oznaczenia jakości powietrza w nowych autach. Póki co osoby, które zakupiły nowy samochód, powinny szczególnie przez pierwsze pół roku użytkowania dobrze wietrzyć swój środek lokomocji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic